GTA V nadal nie jest wieloplatformowe i oto dlaczego


GTA V to wciąż niezwykle popularny tytuł, w którym codziennie gra ponad milion przeciętnych graczy, ale brak gry międzyplatformowej może utrudniać rozgrywkę w sieciowym trybie wieloosobowym.

GTA V zostało wydane w 2013 roku na PlayStation 3, Xbox 360 i PC. GTA Online wyszło w tym samym roku na te same platformy. W 2014 roku Rockstar Games zapowiedziało ulepszoną wersję gry na PlayStation 4 i Xbox One. W marcu 2022 roku została wydana nowa wersja na PlayStation 5 i Xbox Series.

W sumie GTA V miało trzy wydania, aby pomieścić najnowsze konsole pojawiające się na rynku. W 2013 roku gra międzyplatformowa nie była tak naprawdę możliwa przy dostępnej wówczas technologii. Po wydaniu PS4 Sony walczyło nawet o to, aby najnowsza konsola była kompatybilna z poprzedniczką. Dodanie gry międzyplatformowej do GTA V nadal nie jest możliwe, co może wynikać z liczby różnych konsol, z których gracze mogą korzystać, aby dołączyć do gry.

Online cross-play to wciąż stosunkowo nowy system, który nawet w 2022 r. niektórzy programiści mają trudności z wdrożeniem. FIFA 23 to pierwsza odsłona serii, która jest wieloplatformowa, a nawet wtedy ma wiele ograniczeń. Biorąc pod uwagę, jak trudne jest to, nie jest zaskakujące, że GTA V zrezygnowało z gry międzyplatformowej, a nawet gry międzypokoleniowej.

Czy GTA 6 pojawi się w najbliższym czasie?

Jeśli istnieje możliwość gry międzyplatformowej, może ona pochodzić z GTA 6. Gra została już ogłoszona i ma zostać wydana w pewnym momencie w 2024 roku. Nie jest jasne, czy gra będzie dostępna na PlayStation 4 i Xbox Jeden lub wyłącznie na nowe konsole. Niedawny wyciek materiałów sugeruje, że GTA 6 będzie jedną z tych gier, które wymagają mocnej konsoli do poprawnego działania. Jeśli długo oczekiwany tytuł jest dostępny tylko na PC, PlayStation 5 i Xbox Series, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że będzie można w nim grać na różnych platformach.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63aa831114ad4687b9a83807e70b0a2f&url=https%3A%2F%2Fwin.gg%2Fnews%2Fgta-v-still-isnt-cross-platform-and-here-is-why%2F&c=13749153665545202105&mkt=fr-fr