GTA V: 185 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie

Uznana gra wideo Grand Theft Auto V nadal cieszy się ogromnym sukcesem, z łączną liczbą 185 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, według wydawcy Take-Two Interactive w ostatnim raporcie finansowym. Oznacza to, że od maja tego roku GTA V sprzedało się w dodatkowych pięciu milionach egzemplarzy. Ten sukces jest w dużej mierze spowodowany wieloma promocjami oferowanymi na wszystkich platformach w ciągu ostatnich kilku miesięcy, a także reputacją gry jako najbardziej dochodowej gry wideo AAA wszechczasów.

Sukces GTA V

Take-Two ujawniło te imponujące wyniki sprzedaży podczas niedawnej rozmowy o zarobkach. Na sukces GTA V składa się wiele czynników, w tym wprowadzenie gry na trzy różne generacje oraz silna baza graczy GTA Online, która wciąż się rozwija.

Mimo upływu lat GTA V nadal sprzedaje się w błyskawicznym tempie. Take-Two i deweloper Rockstar Games również mocno wskazali, że długo oczekiwana kontynuacja, GTA 6, może wystartować w roku podatkowym wydawcy 2025, wzmacniając wcześniejsze doniesienia, że ​​okno premiery w 2024 roku jest prawdopodobne. W tym raporcie Take-Two przewidywał cel rezerwacji netto w wysokości 8 miliardów dolarów na rok podatkowy 2025. Jest więc bardzo prawdopodobne, że te rekordowe prognozy zysków są wynikiem wydania GTA 6.

Historia GTA V

GTA V pierwotnie ukazało się w 2013 roku na PS3, Xbox 360 i PC, umożliwiając graczom wcielenie się w trzech bohaterów: Michaela, Franklina i Trevora. Został później przeniesiony na PS4 i Xbox One z kilkoma ulepszeniami wizualnymi i rozgrywkowymi, w tym z perspektywy pierwszej osoby. Wydano również wersję na PS5 i Xbox Series X/S, oferującą dalsze ulepszenia grafiki i wydajności.

Inne wiadomości

Z innych wiadomości, Rockstar Games ogłosiło niedawno wersję Red Dead Redemption na PS4 i Nintendo Switch, która zawiera DLC Undead Nightmare. Jednak fani nie byli do końca zadowoleni, gdy dowiedzieli się, że nie jest to zremasterowana wersja, jakiej oczekiwali. Jest to raczej prosty port, który nie zawiera natywnej wersji PS5, nie ma trybu dla wielu graczy i nie jest dostępny na PC, a wszystko to za cenę 50 USD.

źródło: Gaming Bolt

Źródło: www.glitched.online