GTA pomaga manåmko’ z technologią | Nowości z Guama


Technologia zdecydowanie ma swoje zalety. Ale dla niektórych zastanawianie się, jak go używać z korzyścią dla codziennego życia, może być mylące, zwłaszcza przy ciągłych aktualizacjach urządzeń i funkcji. Nadążanie za obsługą urządzeń, takich jak telefony komórkowe i laptopy, może wymagać niewielkiej pomocy, aby pozostać w kontakcie – i według lokalnej firmy telekomunikacyjnej GTA nie ma się czego wstydzić.

„Wszyscy musimy się uczyć. Wszyscy musimy zacząć. Nie ma pytań dla początkujących ani (zaawansowanych). Jesteśmy tutaj, aby pomóc wszystkim – początkującym, zaawansowanym, średniozaawansowanym – zawsze jest coś, czego nie wiemy. Jednym z naszych celów w GTA jest ciągła nauka. Zmienia się tak szybko, że nawet my nie wiemy pewnych rzeczy. Ale zawsze jesteśmy chętni do pomocy. Nie bójcie się, nie wstydźcie się ani nie denerwujcie” – powiedział Corey Flores, dyrektor wsparcia technicznego GTA.

Flores powiedział, że właśnie dlatego GTA zorganizowało w piątek warsztaty technologiczne dla lokalnych seniorów.

„W przypadku naszych seniorów, czyli manåmko”, technologia to świetny sposób na pozostawanie w kontakcie na różne sposoby. Pomaga w ich codziennym życiu” – powiedział. „Od ustawiania przypomnień o wizytach, przypomnienia o lekach, wydarzeń w kalendarzu wizyt lekarskich, utrzymywania kontaktu z rodziną, a nawet rozrywki, oglądania filmów (i) surfowania po Internecie. Wystarczy użyć telefonu i technologii, aby uczynić ich codzienne życie trochę lepszym”.

Być w kontakcie

Ana R. Galvez, lat 85, opisała siebie jako odkrywcę. Utrzymywanie kontaktu i kontakty towarzyskie to duża część jej codziennego życia.

Jako stała bywalczyni Domu Kultury Macheche skorzystała z piątkowych warsztatów organizowanych w Centrum.

„Tak wiele się tutaj uczę. Doceniam to – powiedział Galvez.

Galvez opowiedziała o tym, jak uwielbia spędzać czas towarzysko i chodzić do centrum zamiast przebywać w domu, w izolacji.

Dużą częścią jej niezależności jest jej telefon, którego używa do utrzymywania kontaktu z córką za pośrednictwem WhatsApp, platformy mediów społecznościowych, gdy oboje spędzają swój dzień.

„Dzisiaj powiedziałem:„ Lin, jestem już w centrum. OK. Dbać o siebie. Jedź bezpiecznie do domu. Kocham cię.’ Potem umieściłem dekorację (emoji)” Galvez powiedział z chichotem. „Odpowiedziała:„ OK, miłego dnia, mamo. Do widzenia ”. Więc kiedy wracam do domu, też do niej piszę i mówię: „Lin, już jestem w domu. Do widzenia, kocham cię”.

Utrzymywanie kontaktu jest dla Galvez bardzo ważne, więc może utrzymywać kontakt ze wszystkimi bliskimi.

„Mam pięcioro wnucząt. Czterech chłopców i jedną dziewczynkę. W zeszłym roku pojechałam do Seattle w stanie Waszyngton, aby zobaczyć mojego prawnuka (dziecko). Mam dwoje prawnuków” – powiedziała, przeglądając telefon wyszukiwanie aplikacji do zdjęć.

Ponieważ jej rodzina jest rozproszona po Stanach Zjednoczonych, wzięła udział w warsztatach technicznych GTA, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z telefonu, aby mogła pozostawać w kontakcie z rodziną i nadal rozwijać ich więź, mimo dzielących ich tysięcy kilometrów.

Warsztaty GTA dla osób starszych były pierwszymi tego rodzaju, ale mam nadzieję, że nie ostatnimi edukacyjnymi działaniami oferowanymi przez firmę telekomunikacyjną, powiedział Flores.

„Zawsze wyzwaniem jest obserwowanie, jak ludzie korzystają z technologii i kierowanie tą lekcją do tego, co najlepiej im pomaga” – powiedział Flores. Chcielibyśmy zrobić to dla większej liczby naszych seniorów. Chcielibyśmy to zrobić dla naszych dzieci. Zarówno o tym, jak z niego korzystać, jak i przede wszystkim o tym, jak zachować bezpieczeństwo. To kolejna rzecz, którą niesie ze sobą technologia. Jesteśmy mile widziani, aby pomóc każdemu z warsztatami, nawet firmom. To dopiero początek”.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63ebc53fd87743589b62b215c470cff2&url=https%3A%2F%2Fwww.postguam.com%2Fnews%2Flocal%2Fgta-helps-man-mko-with-tech%2Farticle_7090c500-a98c-11ed-80bf-5ba1bccfe69d.html&c=16559115049302692641&mkt=fr-fr