GTA kontynuuje sezon z „Pigmalionem”


Gainesville Theatre Alliance (GTA) rozpocznie swoje wiosenne przedstawienia „Pigmalionem” w dniach 10-18 lutego w Hosch Theatre na kampusie Uniwersytetu Brenau przy 429 Academy St. NE w Gainesville w stanie Georgia.

Napisany przez George’a Bernarda Shawa „Pigmalion” to nagrodzona Nagrodą Nobla dramat Shawa przedstawiający metamorfozę kwiaciarki z Cockney w damę. Spektakl jest zarówno fantazją, jak i platformą dla poglądów Shawa na temat klasy społecznej, pieniędzy i niezależności kobiet. „Pigmalion” zainspirował musical „My Fair Lady”.

Spektakl jest wyjątkowy dla jego reżyserki, Elisy Carlson, profesor teatru UNG, która jest również nauczycielką mowy i dialektu.

„Postać Henry’ego Higginsa była oparta głównie na dialektyku Henry’m Sweetie, który uczył Williama Tilly’ego, który uczył Edith Skinner, który uczył Susan Sweeney, która uczyła mnie” – powiedział Carlson. „Wspaniali aktorzy GTA szkolili się przez lata, aby przyjąć dialogi i dialekty Shawa i przekształcić je w złoto do opowiadania historii”.

Produkcja jest zalecana dla osób w wieku od 8 lat. Bilety trafią do sprzedaży 16 stycznia.

GTA to jedyna w swoim rodzaju, uznana w całym kraju współpraca między University of North Georgia i Brenau University. Wykorzystując praktyczne, zindywidualizowane szkolenie, kładąc nacisk na zespół i współpracę między programami, GTA może pochwalić się programem produkcyjnym, który rywalizuje z największymi szkołami teatralnymi w kraju.

Od 2 do 5 marca GTA zaprezentuje „Johna i Jen” w Ed Cabell Theatre na kampusie UNG w Gainesville w Oakwood w stanie Georgia. Program oparty jest na książce Toma Greenwalda i Andrew Lippy i jest zalecany dla osób w wieku od 13 lat. Musical „John & Jen” bada dynamikę relacji rodzinnych na tle zmieniającej się Ameryki w latach 1950-1990. Sprzedaż biletów rozpocznie się 30 stycznia.

„1984”, który będzie emitowany od 14 do 22 kwietnia, to sceniczna adaptacja klasycznego dystopijnego świata George’a Orwella. Jest to zgodne z powieścią, w której Orwell przedstawia społeczeństwo, w którym Wielki Brat zawsze patrzy – gdzie wszystko, co nie jest zabronione, jest obowiązkowe. Rok 1984 to przestroga przed wszechobecnym rządem. Został zaadaptowany na scenę przez Roberta Owensa, Wiltona E. Halla Jr. i Williama A. Milesa Jr. Jest zalecany dla osób w wieku od 13 lat. Bilety trafią do sprzedaży 20 marca.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63c043d4e37146dd8ef322a4590526c2&url=https%3A%2F%2Fung.edu%2Fnews%2Farticles%2F2023%2F01%2Fgta-continues-season-with-pygmalion.php&c=1691292021241411742&mkt=fr-fr