GTA 6 za 150 dolarów? Plotki rozeszły się pomimo milczenia Rockstar.

Plotki na temat ceny GTA 6 podsycają media społecznościowe, ponieważ tysiące graczy reaguje na pomysł spekulacyjnej ceny na poziomie 150 dolarów.

Czy cena GTA 6 przewyższy cenę standardowych gier wideo?

Nikt jeszcze nie wie na pewno, czy GTA 6, kiedy w końcu trafi do sklepów, będzie kosztować więcej niż zwykłe gry wideo, ale nie powstrzymuje to szalonych spekulacji od nabrania tempa w Internecie.

Wcześniej nowa, high-endowa wersja kosztowała 59,99 dolarów, ale zmieniło się to wraz z pojawieniem się nowej generacji konsol. Teraz ceny gier AAA mogą sięgać nawet 69,99 USD, nie licząc edycji specjalnych i luksusowych.

Mając to na uwadze, tysiące graczy spekulowało ostatnio, ile może kosztować kolejny tytuł Rockstara. Biorąc pod uwagę bezprecedensowe zamieszanie wokół długo oczekiwanej kontynuacji GTA, nawet najmniejsza informacja prawdopodobnie rozprzestrzeni się w Internecie i dokładnie tak się stało w przypadku nowej, plotkowej ceny wynoszącej 150 dolarów.

Czy GTA 6 faktycznie będzie kosztować 150 dolarów?

Na razie nikt tak naprawdę nie wie, jaka będzie cena premierowa GTA 6. Plotki o wpisowym wynoszącym 150 dolarów to tylko plotki.

Spekulacje osiągnęły szczyt na początku września 2023 r., gdy zaczęły na światło dzienne pojawiać się raporty z poprzedniego roku. Konkretnie doniesienia dotyczące rzekomego budżetu Rockstar na kontynuację w wysokości 1–2 miliardów dolarów. Szczegóły, które po raz pierwszy upublicznił w 2022 roku niesławny już „wyciek” rozgrywki.

Gdy kwota ta ponownie wyszła na jaw, na różnych fanpage’ach i kanałach społecznościowych zaczęły spekulować na temat podwyżki ceny premierowej gry, aby deweloper mógł szybciej zwrócić się z inwestycji. Jednak do chwili obecnej żadne z tych twierdzeń nie zostało zweryfikowane, ponieważ w chwili pisania tego tekstu wszystkie mają charakter czysto domniemany.

Dlatego mądrze jest traktować te spekulacje z przymrużeniem oka. Rockstar nie zajął się jeszcze kosztami GTA 6, a żaden analityk branżowy nie przewidział podwyżki ceny niezbędnej, aby studio zwróciło się poniesionych nakładów.

Zapewniona rentowność GTA 6

Biorąc pod uwagę niepowstrzymany pęd GTA 5, obecnie drugiej najlepiej sprzedającej się gry wideo wszech czasów, z prawie 200 milionami sprzedanych egzemplarzy, jest niemal pewne, że GTA 6 bez problemu odzyska swój budżet.

Zapewniamy, że jeśli w najbliższej przyszłości pojawią się jakiekolwiek uzasadnione szczegóły dotyczące ceny GTA 6, z przyjemnością poinformujemy Cię o tym tutaj.

Źródło: www.bing.com