GTA 6 za 150 dolarów? Plotki krążą pomimo milczenia Rockstar

Pogłoski o cenie GTA 6 wywołują zamieszanie w sieciach społecznościowych, a tysiące graczy reaguje na pomysł szacunkowej ceny na 150 dolarów.

Prawdopodobny koszt GTA 6

Czy GTA 6 będzie kosztować więcej niż standardowe gry wideo, gdy trafi do sklepów? Nikt tak naprawdę jeszcze tego nie wie, ale to nie powstrzymuje szalejących spekulacji w Internecie przed nabraniem tempa.

Wcześniej nowa wersja premium kosztowała 59,99 USD, ale zmieniło się to wraz z wydaniem nowej generacji konsol. Teraz tytuły AAA mogą kosztować nawet 69,99 USD, nie licząc edycji specjalnych i deluxe.

Biorąc pod uwagę ten kontekst, tysiące graczy spekulowało ostatnio, ile może ich kosztować kolejna gra Rockstar. Biorąc pod uwagę niesamowity szum wokół nowej kontynuacji GTA, najmniejsza wskazówka prawdopodobnie stanie się wirusowa i dokładnie tak się stało w przypadku nowej ceny wynoszącej 150 dolarów.

Plotki, które się rozprzestrzeniają

Na ten moment nikt nie wie dokładnie, ile będzie kosztować GTA 6 w momencie premiery. Plotki, że będzie kosztować 150 dolarów, to tylko plotki.

Spekulacje osiągnęły szczyt na początku września 2023 r., po ponownym ujawnieniu raportów z poprzedniego roku. W szczególności doniesienia dotyczące rzekomego budżetu Rockstara na kontynuację wynoszącego 1-2 miliardy dolarów. Szczegóły, które po raz pierwszy upubliczniono w 2022 roku przez niesławnego obecnie przeciekacza z rozgrywki.

Gdy kwota ta wróciła na pierwszy plan, na różnych fanpage’ach i kanałach społecznościowych zaczęły spekulować na temat podwyżki ceny premierowej gry, aby deweloper mógł szybko wyjść na zero. Jednak na chwilę obecną żadne z tych twierdzeń nie zostało zweryfikowane, ponieważ w chwili pisania tego artykułu były to jedynie domysły.

Dlatego mądrze byłoby podchodzić do tych spekulacji z dużą ostrożnością. Rockstar nie zajął się jeszcze kosztami GTA 6, a żaden z analityków branżowych nie przewidział podwyżki ceny, która umożliwiłaby studiu zwrot inwestycji.

Nieunikniony sukces GTA 6

Biorąc pod uwagę nieubłagany rozmach GTA 5, obecnie drugiej najlepiej sprzedającej się gry wideo wszech czasów, z prawie 200 milionami sprzedanych egzemplarzy, jest prawie pewne, że GTA 6 nie będzie miała trudności z osiągnięciem progu rentowności w krótkim czasie.

Zapewniamy, że jeśli w najbliższej przyszłości pojawią się jakiekolwiek uzasadnione szczegóły dotyczące ceny GTA 6, z przyjemnością poinformujemy Cię o tym tutaj.

Źródło: www.bing.com