GTA 6: Wycieki ujawniają NPC wyposażonych w sztuczną inteligencję, zapewniających inteligentniejsze interakcje; Dowiedz się, co się stanie

Ujawniono przecieki dotyczące GTA 6

Co tydzień na światło dzienne wypływa nowe GTA 6, ujawniając ekscytujące szczegóły na jego temat. Następna gra Grand Theft Auto, której premiera ma nastąpić w 2025 r., prawdopodobnie będzie zawierać rewolucyjne funkcje, które poprawią wrażenia z gry.Dzięki zwiastunowi GTA 6 mogliśmy już zobaczyć prawdopodobny otwarty świat, postacie i lokalizacje i niektóre elementy rozgrywki. Jeden z najciekawszych przecieków sugeruje możliwość pojawienia się w GTA 6 inteligentniejszych postaci niezależnych, które ujarzmią moc sztucznej inteligencji (AI).

GTA 6: Inteligentniejsi NPC?

Szczegółowy dokument opublikowany na Reddicie, oparty na wycieku GTA 6 z 2022 roku, sugeruje, że GTA 6 mogłoby oferować ulepszone interakcje z postaciami niezależnymi, z udziałem generatywnej sztucznej inteligencji. Jeśli okaże się to prawdą, postacie niezależne w GTA 6 będą mogły prowadzić prawdziwe rozmowy i wykonywać codzienne czynności, zamiast pozostawać w bezruchu lub błąkać się po mapie, tak naprawdę nigdzie się nie ruszając. Nie byłby to jednak pierwszy raz, kiedy NPC w grze Rockstar wchodzą w prawdziwą interakcję. W Red Dead Redemption 2 postacie NPC mają swoje własne procedury, których muszą przestrzegać, w zależności od wykonywanego zawodu.

W przeszłości dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, mówił o możliwości zaangażowania generatywnej sztucznej inteligencji w proces tworzenia gier. Uważa, że ​​mogłoby to poprawić interakcję z postaciami niezależnymi, co mogłoby poprawić wrażenia z gry.

W wywiadzie dla Inverse Zelnick powiedział: „Wszyscy nad tym pracują. Jesteś grywalną postacią, wchodzisz w interakcję z postacią, której nie można grać. Ta interakcja jest obecnie skryptowana. A NPC-e są generalnie mało interesujące. Można sobie wyobrazić, że wszyscy NPC stają się naprawdę interesujący i zabawni. »

Spekulacje i oczekiwania

Należy pamiętać, że wszystkie te informacje są spekulacjami i opierają się na nieoficjalnych raportach. Dopiero oficjalna premiera gry ujawni prawdziwe szczegóły dotyczące GTA 6, którego premiera ma nastąpić w 2025 roku.

Zawsze interesujące jest obserwowanie rozwoju technologicznego związanego z grami wideo. Rzeczywiście, wykorzystanie sztucznej inteligencji i algorytmów generowania treści otwiera drzwi do nowych możliwości dla branży cyfrowej rozrywki. Rodzi to również pytania o przyszłość aktorów ludzkich w aktorstwie głosowym i odgrywaniu postaci z gier wideo.

Źródło: www.bing.com