GTA 6: Wszystko, co wiemy – nowości, przecieki i informacje o zwiastunie

Wstęp

Fani serii Grand Theft Auto od lat czekają na wieści o kolejnej odsłonie. Po miesiącach spekulacji, plotkach o ogromnych wyciekach danych, a nawet śledztwie FBI, prezes Rockstar Games Sam Houser zapowiedział wypuszczenie pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto 6 na początek grudnia. Ogłoszenie to natychmiast wywołało ogromny entuzjazm, z prawie stu milionami wyświetleń w ciągu kilku godzin, pięcioma tysiącami retweetów i ponad milionem polubień w sieciach społecznościowych. Ale jak się tu dostaliśmy? Dowiedzmy się wszystkiego, co wiemy o Grand Theft Auto 6.

Pierwsze plotki

Od ponad dekady wokół premiery Grand Theft Auto 6 krążyły pogłoski. Hipotetyczne komentarze odchodzącego byłego prezesa Rockstar North, raporty deweloperskie wspomniane w 2016 roku oraz wypowiedzi Dana Housera, współzałożyciela Rockstar Games, sugerują, że gra był w fazie przedprodukcyjnej po wydaniu Grand Theft Auto V.

Oficjalne potwierdzenie

W lutym 2022 roku Rockstar oficjalnie ogłosił, że prace nad kolejną odsłoną są „bardzo zaawansowane”, potwierdzając wszelkie plotki na ten temat.

Pierwsze szczegóły – wielki raport

W lipcu 2022 roku Bloomberg podał konkretne informacje na temat gry i wtedy już było wiadomo, że gra rozpocznie się w mieście Miami, a później dodane zostaną kolejne miasta. Rozmiar mapy zostałby zamieniony na większą gęstość i więcej lokalizacji wewnętrznych niż w poprzednich grach. Dodatkowo w grze byłoby dwóch bohaterów w porównaniu do Bonnie i Clyde’a, z których jeden byłby pochodzenia łacińskiego.

Ucieczka – Koszmar

We wrześniu 2022 roku ogromny wyciek ujawnił kluczowe elementy gry, potwierdzając szczegóły wspomniane w raporcie Bloomberga. Rockstar potwierdził, że wyciekłe materiały są legalne.

GTA Online 2?

Można się zastanawiać, co czeka następna część w trybie wieloosobowym. Plotki spekulują na temat ewolucji GTA Online lub dalszej integracji z GTA 6.

Data premiery i platformy GTA 6

Krąży wiele plotek na temat możliwej premiery w 2024 lub 2025 roku, choć przewidywania te mogą ulec zmianie. Spółka matka Rockstar, Take-Two Interactive, podzieliła się swoimi prognozami na rok finansowy 2025, obejmujący okres od kwietnia 2024 r. do marca 2025 r.

Źródło: www.ign.com