GTA 6 – Premiera niebawem? CEO Rockstar mówi o poszukiwaniu perfekcji

GTA 6 – Rockstar dąży do „poszukiwania perfekcji”

Deweloper Rockstar ma na celu osiągnięcie perfekcji w kontynuacji Grand Theft Auto, jak powiedział CEO Take-Two, Strauss Zelnick. Wciąż nie wiadomo, jak Rockstar zdoła dorównać popularności GTA 5, ale jedno jest pewne – premiera GTA 6 nie odbędzie się wkrótce.

Cytat Straussa Zelnicka

„Za każdym razem, gdy pojawia się nowa iteracja Grand Theft Auto, z jednej strony musi to być coś, czego nigdy wcześniej nie widziałeś, a z drugiej strony musi odzwierciedlać nasze odczucia dotyczące Grand Theft Auto. Teraz odpowiedź Rockstara to 'po prostu szukaj perfekcji lub szukaj niczego, co nie jest perfekcyjne, a my tam dotrzemy'” – wyjaśnia Zelnick.

Zelnick został zapytany o to, jak Take-Two i jego studia znajdują równowagę między dostarczaniem wartościowych i nowych wrażeń dla graczy a zachowaniem wierności temu, co sprawia, że seria Grand Theft Auto jest tak popularna.

Wideo z pełną odpowiedzią Zelnicka można zobaczyć na stronie PCGamesN.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie oznacza „poszukiwanie perfekcji” w następnym Grand Theft Auto. W międzyczasie, współprowadzący dyskusje na temat potencjalnej roli w grze wciąż prowadzą do spekulacji o GTA 6.

Premiera GTA 6

Chociaż nie ma oficjalnej daty premiery Grand Theft Auto 6, akcje Take-Two gwałtownie wzrosły, gdy firma wydawała się sugerować, że gra wyjdzie w roku podatkowym 2025.

„W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wejść w tę nową erę, wprowadzając kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i umożliwią nam osiągnięcie ponad 8 miliardów dolarów (6,4 miliarda funtów) rezerwacji netto” – powiedział przedstawiciel firmy.

W międzyczasie, gracze mogą zająć się eksploracją Los Santos przy użyciu kodów lub modów w GTA 5, które dodają świeżości do gry.

Źródło: PCGamesN.