GTA 6: ujawniono nową dynamiczną mechanikę nadwozia

Grand Theft Auto VI: nowy dynamiczny system postaci?

Grand Theft Auto VI: plotki sugerują innowacyjny mechanizm nadwozia

Biorąc pod uwagę znaczny czas produkcji Grand Theft Auto VI, możemy spodziewać się kilku niezwykłych innowacyjnych funkcji. W większości gier pojawiają się archetypowe, muskularne lub wysportowane postacie, a rzadko cokolwiek innego.

Powrót do korzeni San Andreas w GTA 6

Jeśli wierzyć plotkom, GTA powraca do swojej przeszłości w San Andreas, która pozwalała przybrać na wadze poprzez jedzenie wystarczającej ilości fast foodów w Cluckin’ Bell i innych lokalach. Krążyły nawet pogłoski, że postać może mieć zawał serca, chociaż było to raczej symboliczne dla miejskich mitów, które napędzały gry w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Najnowsze plotki na temat GTA VI pochodzą z internetu i niezweryfikowanych źródeł, dlatego należy je oczywiście traktować z przymrużeniem oka. Materiał wydaje się przedstawiać tę samą postać w dwóch różnych scenach, jedną z wyrzeźbioną, atletyczną sylwetką, a drugą z bardziej imponującą sylwetką. Trudno ocenić, czy te obrazy mają choć ziarno prawdy, chociaż biegnąca w stronę ekranu mała chihuahua jest wyraźnym sygnałem, że tak nie jest.

Prośba od fanów i szansa dla Rockstar

Fani GTA prosili o tę funkcję od dawna. Idealnie wpasowuje się w tematykę gry, polegającą na zachęcaniu do dostosowywania i ekstremalnego odgrywania ról.

Gry wideo zazwyczaj przedstawiają duże postacie w negatywny i szyderczy sposób. Jeśli projektant postaci nie wie, jak uczynić postać złą lub przerażającą, wystarczy, że doda pewną liczbę przesadnych kilogramów i może sprawi, że straci też trochę włosów. Ponadto prawie zawsze są to postacie niezależne, które nie mają narracyjnego wpływu głównego bohatera. Istnieją oczywiście wyjątki od tych zasad. Przykładowo w Hadesie 2 Hefajstos był dużą postacią, która wcale nie była przedstawiona w negatywny sposób. Oczywiście, spotkało się to z krytyką niektórych.

Rockstar ma tu świetną okazję, aby traktować większych ludzi z szacunkiem i jest bardzo prawdopodobne, że to przyniesie skutek – niezależnie od wiarygodności tych obrazów.

Źródło: www.bing.com