GTA 6: Ujawniono nawet 400 godzin rozgrywki

Fani Grand Theft Auto (GTA) z niecierpliwością czekali na premierę GTA 6 przez prawie dekadę. Chociaż GTA 5 przez lata otrzymywało liczne aktualizacje, gracze domagali się nowego tytułu z serii. W oczekiwaniu na wieści od wydawcy gry wyciekły pewne szczegóły, które sugerują, że szósta część sagi będzie gigantyczna.

Kolosalna gra

Konto GTA 6 News na Twitterze powołuje się na źródło Rockstar, które twierdzi, że gra będzie zawierać 400 godzin zawartości i rozgrywki. Dodatkowo wspomniano, że do pobrania gry potrzebne będzie bardzo szybkie łącze internetowe, a szacunkowa instalacja to 750 GB.Jeśli ta plotka okaże się prawdziwa, będzie to największa gra wideo wszechczasów. Obecnie największą pod względem wielkości grą na PC jest ARK: Survival Evolved, która zajmuje 250 GB.

Wyzwanie dla graczy

Może to jednak stanowić poważny problem dla graczy. Standardowe PS5 posiada wewnętrzny dysk twardy SSD o pojemności 825 GB, z czego prawie 158 GB jest automatycznie rezerwowane na pliki systemowe. Oznacza to, że GTA 6 byłoby o 80 GB większe od tego, co pomieści PS5. Jest jednak mało prawdopodobne, że Rockstar Games i Take-Two Interactive wydadzą jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszech czasów i sprawią, że gracze PlayStation nie będą mogli w nią grać.

Wczesna data premiery

Take-Two zasugerował, że GTA 6 może być gotowe do premiery około 2024 lub 2025 roku. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, powiedział, że rok finansowy 2025 będzie „znaczącym punktem zwrotnym… który, naszym zdaniem, obejmie nowy rekord poziom wydajności operacyjnej.” Niewiele wiadomo na temat GTA 6, ale niektóre plotki sugerują, że pojawią się w nim dwie grywalne postacie o imionach Jason i Lucia. Krążą także pogłoski, że akcja gry będzie rozgrywać się we współczesnej wersji Vice City, wzorowanej na Miami. Pozostaje nam teraz tylko poczekać i zobaczyć, czy Rockstar lub Take-Two Interactive przekażą nam więcej szczegółów w nadchodzących miesiącach.

Źródło: www.bing.com