GTA 6 ujawnia: aż do 400 godzin potencjalnej rozgrywki?

Czy jesteś fanem sagi Grand Theft Auto i nie możesz się doczekać premiery Grand Theft Auto 6? Niestety, wciąż nie mamy pewności co do daty premiery tej długo oczekiwanej gry. Minęło prawie dziesięć lat od premiery GTA 5, a gracze domagają się nowej części. Pomimo oczekiwania nie mamy jeszcze oficjalnych wieści od wydawcy gry.

Plotki na temat zawartości i rozmiaru gry

Wyciekły jednak szczegóły, które sugerują, że GTA 6 będzie ogromne pod względem zawartości. Według konta na Twitterze o nazwie GTA 6 News, które powołuje się na źródło w Rockstar, gra będzie oferować 400 godzin zawartości i rozgrywki. Dość powiedzieć, że gracze będą mieli co robić przez jakiś czas. Ale bądź ostrożny, jeśli chcesz zagrać w tę grę, gdy tylko się pojawi, zaplanuj superszybkie połączenie internetowe. Rzeczywiście ogłoszono, że instalacja gry może wymagać do 750 GB miejsca na dysku, a pobranie może zająć kilka dni. Jeśli ta plotka się potwierdzi, GTA 6 stanie się największą grą wideo wszechczasów. Obecnie największą grą na PC pod względem rozmiaru pliku jest ARK: Survival Evolved z 250 GB.

Może to jednak stanowić duży problem dla graczy. Rzeczywiście, standardowa konsola PS5 ma wewnętrzny dysk twardy SSD o pojemności 825 GB, z czego prawie 158 GB jest automatycznie rezerwowanych na pliki systemowe. Innymi słowy, GTA 6 byłoby o 80 GB większe niż maksymalna pojemność PS5. Mimo to trudno byłoby sobie wyobrazić, że Rockstar Games i Take-Two Interactive wydadzą jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów i sprawią, że gracze PlayStation nie będą mogli w nią grać.

Możliwa data premiery

Take-Two Interactive, spółka matka Rockstar Games, zasugerowała, że ​​GTA 6 może być gotowe do premiery planowanej na lata 2024–2025. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnic, powiedział, że rok finansowy 2025 będzie przebiegał pod znakiem „ znaczący punkt zwrotny… który naszym zdaniem zaowocuje nowym rekordowym poziomem wydajności operacyjnej.” Będziemy zatem musieli poczekać jeszcze kilka lat, zanim będziemy mogli dostać w swoje ręce tę długo oczekiwaną grę.

Plotki dotyczące fabuły i postaci

Na razie niewiele informacji krąży na temat GTA 6. Niektóre plotki sugerują jednak, że w grze pojawią się dwie grywalne postacie, imieniem Jason i Lucia. Spekulacje wskazują także, że akcja gry będzie rozgrywać się we współczesnym Vice City, wzorowanym na Miami. Na informację, czy Rockstar lub Take-Two Interactive ujawnią nowe szczegóły, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Źródło: www.bing.com