GTA 6: Rockstar wreszcie mówi, że gra jest w fazie rozwoju


Po tylu latach plotek i raportów Rockstar Games w końcu potwierdziło, że będzie pracować nad nową grą GTA….

Po tylu latach jedynie plotek i raportów, Rockstar Games w końcu potwierdziło, że będzie pracować nad nową grą GTA, ujawniając nawet uszczęśliwieniu wielu fanów, że jest „na dobrej drodze”.

W nowym komunikacie prasowym rzecznik Rockstar napisał:

GTA 6

GTA 6

„Dzięki niespotykanej długowieczności GTAV wiemy, że wielu z was pytało nas o nowy wpis w serii Grand Theft Auto. Z każdym nowym projektem, w który się rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znacznie wykraczać poza to, co wcześniej dostarczyliśmy — i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywne prace nad kolejnym wpisem z serii Grand Theft Auto są już w toku. Nie możemy się doczekać udostępnienia kolejnych, gdy tylko będziemy gotowi, więc śledźcie oficjalne informacje w Rockstar Newswire.

W imieniu całego naszego zespołu dziękujemy wszystkim za wsparcie i nie możemy się doczekać, aby wkroczyć z wami w przyszłość!”

Wcześniej IGN ​​poinformowało, że GTA 6 – jeśli tak się nazywa gra – było w toku w 2020 roku, ale było daleko od jego premiery. Więcej raportów sugerowało, że gra pojawi się w 2024 lub 2025 roku.

Mówiąc o samej grze, Rockstar nie ujawnia niczego w tej chwili, ani nawet nie zobowiązuje się do tego, kiedy to będzie Powiedz więcej. Starsze raporty ujawniły, że pierwsza wersja GTA 6 może być mniejsza niż GTA 5, a z czasem wykorzystano pewne aktualizacje do jej rozbudowy. Niektóre doniesienia mówią również, że nowa gra GTA powróci do inspirowanego Miami ustawieniem Vice City, podczas gdy niektórzy fani uważają, że Rockstar właśnie przepuścił pierwszy zrzut ekranu do remasterów trylogii GTA.

gry Rockstar

gry Rockstar

W 2021 roku Rockstar opatentował zupełnie nowy system przeznaczony do nawigacji NPC, który zdaniem wielu fanów można wykorzystać w następnej grze GTA. Cały system został wstępnie zaprojektowany z myślą o bardziej realistycznym zachowaniu ruchu drogowego, a nawet tworzeniu bardziej realistycznych użytkowników dróg – w celu uczynienia go przydatnym w „społeczności gier sieciowych dla wielu graczy”.

Ta nowa gra będzie pierwszą grą GTA wydaną po odejściu z firmy współzałożyciela Rockstar, Dana Housera. Houser był tym, który pomógł napisać wszystkie gry GTA od 2 do 5, obok serii Bully, Red Dead, a nawet Max Payne 3. Jednak jego brat, Sam Houser, pracuje nad projektem.Źródło : https://www.animatedtimes.com/gta-6-rockstar-finally-says-the-game-is-in-development/