GTA 6: Rewelacje na temat systemu wyszukiwania i realistycznej policyjnej sztucznej inteligencji

Wycieki z rozgrywki ujawniają duże zmiany w systemie badawczym GTA 6, w tym ogromne ulepszenia policyjnej sztucznej inteligencji.

Nowy system wyszukiwania w GTA 6

W jednej z najbardziej kultowych sekwencji z przecieków z rozgrywki główni bohaterowie Jason i Lucia okradają restaurację o nazwie Hank’s Waffle House. Ten film ujawnia wiele informacji na temat nowych funkcji GTA 6.

Gdy gracz kradnie pieniądze z kasy i zastrasza klientów, zostaje wprowadzony nowy mechanizm „świadka”. Poniżej poziomu wyszukiwania pojawiają się słowa „Pełny opis”, co oznacza, że ​​pliki cookie dokładnie wiedzą, jak wyglądasz.

Dodatkowo film ukazuje inny mechanizm, dzięki któremu Jason może uniemożliwić klientom z żółtą ikoną nad głowami wezwanie policji lub ucieczkę.

Ponadto wprowadzono nowy limit czasowy na rozmieszczenie policji, co zapewnia pewien realizm, ponieważ władze nie będą interweniować natychmiast po popełnieniu przestępstwa. Skoro już mowa o policji, oni również skorzystają z nowej sztucznej inteligencji.

„Można zobaczyć policyjną sztuczną inteligencję, która dostosowuje swoją postawę w zależności od wysokości obiektu przed nią i obniża ją podczas przeładowywania broni. Dodatkowo kontynuuje strzelanie do Łucji, poruszając się od lewej do prawej. W innych filmach, np. w napadzie na Hank’s Waffles, widać, jak policyjna sztuczna inteligencja kieruje broń w stronę większych obiektów, takich jak samochody” – stwierdzili użytkownicy.

Data premiery GTA 6

Dzięki tym wszystkim ulepszeniom GTA 6 staje się jedną z najbardziej szalonych gier, jakie kiedykolwiek stworzono. Ale kiedy fani będą mogli sami w to zagrać?

Chociaż Rockstar nawet oficjalnie nie ujawnił jeszcze GTA 6, dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, zasugerował, że gra może zostać wydana już w 2024 roku, nawiązując do szacunkowych wyników firmy za rok fiskalny 2025.

Źródło: www.bing.com