GTA 6: Rewelacje na temat przebudowy systemu wyszukiwania i realistycznej policyjnej sztucznej inteligencji

Najnowsze przecieki z rozgrywki ujawniają istotne zmiany w systemie badawczym GTA 6, w tym duże ulepszenia policyjnej sztucznej inteligencji.

System badawczy w GTA 6 pełną parą

W zeszłym roku świat po raz pierwszy mógł zobaczyć GTA 6 dzięki serii przecieków z rozgrywki, które potwierdziły, że seria powróci do Vice City, będzie zawierała dwóch bohaterów i mnóstwo innych ulepszeń w stosunku do GTA 5.

Chociaż Rockstar nawet oficjalnie nie ogłosił GTA VI ani nie udostępnił jeszcze żadnych informacji, fani stworzyli listę wszystkiego, co widać na materiale, aby pokazać, jak ogromny jest to projekt.

Dla wielu system badań w GTA wymagał od jakiegoś czasu ulepszeń, a nowe Grand Theft Auto przyniesie mu ogromne korzyści, o czym przekonali się gracze.

W jednym z najbardziej znanych fragmentów materiału, który wyciekł, główni bohaterowie Jason i Lucia okradają restaurację Hank’s Waffle House. Po analizie ten film zawiera mnóstwo informacji, które ujawniają wiele nowych funkcji w GTA 6.

Gdy gracz kradnie pieniądze z kasy i zastrasza klientów, uruchamiana jest nowa mechanika „świadka”. Poniżej poziomu wyszukiwania wyświetlany jest napis „Pełny opis”, co oznacza, że ​​pliki cookies dokładnie wiedzą, jak wyglądasz.

Dodatkowo film ukazuje inny mechanizm, dzięki któremu Jason może uniemożliwić klientom z żółtą ikoną nad głowami powiadomienie policji lub ucieczkę.

Ponadto pojawiło się nowe opóźnienie w rozmieszczeniu policji, co zapewnia pewien realizm w tym sensie, że władze nie przybywają natychmiast po popełnieniu przestępstwa. Skoro mowa o policji, oni także korzystają z nowej sztucznej inteligencji.

„Można zobaczyć policyjną sztuczną inteligencję, która dostosowuje swoją postawę w zależności od wysokości obiektu przed nią i obniża ją podczas przeładowywania broni, po czym nadal strzela do Lucii, poruszając się z lewej i prawej strony. W innych filmach, takich jak napad na Hank’s Waffles, policyjna sztuczna inteligencja również podnosi broń nad wyższymi obiektami, takimi jak samochody” – odkryli użytkownicy.

Dzięki tym wszystkim ulepszeniom GTA VI staje się jedną z najbardziej szalonych gier, jakie kiedykolwiek stworzono, ale kiedy fani będą mogli w nią zagrać?

Chociaż Rockstar nawet oficjalnie nie ujawnił GTA 6, dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, zasugerował, że gra może zostać wydana już w 2024 r., promując jednocześnie szacunkowe wyniki firmy za rok fiskalny 2025.

Źródło: www.bing.com