GTA 6: Premiera PC wstrzymana, Take-Two i Rockstar podtrzymują napięcie

Grand Theft Auto VI: oczekiwania wokół najbardziej oczekiwanej gry wideo

Światowe oczekiwanie na GTA 6

Nie można zaprzeczyć, że Grand Theft Auto VI to prawdopodobnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier wideo, które są obecnie w fazie tworzenia. Miliony graczy na całym świecie trzymają się słów twórców i twórców tej gry, szukając każdego najdrobniejszego szczegółu, który mógłby zostać ujawniony. Albo z bardzo krótkiego zwiastuna gry, sugerującego rodzaj historii, jaką możemy zobaczyć po premierze, albo ze starych przecieków, które nie odzwierciedlają dokładnie gry, którą ostatecznie otrzymamy.

Pytanie: czy GTA 6 zostanie wydane na PC?

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, przemawiał w tym tygodniu na konferencji TD Cowen (za pośrednictwem VGC), ujawniając nieco więcej na temat powodów, dla których platforma nie została jeszcze ogłoszona. „No cóż, brak ogłoszenia nie wydaje się czymś stałym, o ile wiem, ponieważ jedyną rzeczą, która pojawia się po braku ogłoszenia, jest ogłoszenie, jak sądzę, lub ciągły brak ogłoszenia Myślę, że to też mogłoby się zdarzyć” – stwierdził. „Nie wydaje mi się, żeby którykolwiek z nich był wyryty w kamieniu. Rockstar ma jednak podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej, i w odpowiednim czasie ogłosi więcej. »

Patrząc na sposób, w jaki Rockstar wypuszczał swoje poprzednie tytuły, jasne jest, że studio zawsze skupiało się na konsolowych wersjach swoich gier, aby nadać im słynny szlif. Kiedy wydano gry takie jak GTA 5 i Red Dead Redemption 2, natychmiast uznano je za arcydzieła. Ich wydanie na PC zostało potwierdzone dopiero znacznie później, po pierwszym wydaniu na konsolach, i wydaje się, że jest to standard działania firmy.

Dłuższe oczekiwanie na graczy PC

Jedyne, co możemy teraz zrobić, to poczekać, aż Take-Two i Rockstar wydają oficjalne oświadczenie, ale gracze pecetowi być może będą musieli poczekać długo. GTA 6 ukaże się w drugiej połowie 2025 roku i historycznie gracze na tej platformie musieli czekać ponad rok na potwierdzenie pojawienia się gier studia na PC. Wielu wciąż czeka na pierwsze Red Dead Redemption.

Źródło: www.bing.com