GTA 6: Powrót do podstaw z klasycznymi funkcjami San Andreas

Czynności takie jak chodzenie na siłownię faktycznie miały widoczny wpływ na wygląd fizyczny CJ-a. San Andreas pozwoliło graczom wybrać, z kim chcą się umówić, dając nawet warunki wstępne dla niektórych podbojów. Chociaż GTA: San Andreas jest bardzo ograniczone, zawiera pewne funkcje rozgrywki w trybie współpracy na jednej kanapie, których chciałbym zobaczyć więcej.

GTA 6: Wysokie oczekiwania fanów

Wraz ze zbliżającą się premierą GTA 6 fani są podekscytowani i oczekują nowej, niezwykle udanej i przyjemnej gry. Nie jest to zaskakujące, ponieważ seria Grand Theft Auto to jedna z najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy serii gier. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że każdy prawdziwy gracz grał przynajmniej w jeden z tytułów z tej serii.

Najlepsza jest kwestią subiektywną i gracze mogą mieć różnych faworytów, dyskutując o najlepszej grze GTA. Nikt jednak nie może zaprzeczyć, że San Andreas naprawdę zmieniło zasady gry. Gra trzymał się sprawdzonej już przez fanów formuły, ale wprowadziła różne elementy, które spodobały się graczom.

Elementy San Andreas, które chcielibyśmy zobaczyć w GTA 6

To naturalne, że Rockstar Games zaimplementowało dopracowane funkcje, z których znana jest seria Grand Theft Auto. Jednakże chcę, aby w GTA 6 wróciły pewne funkcje ze starego San Andreas, których nie widzieliśmy od jakiegoś czasu.

Siłownia w GTA: San Andreas ma sens

Jedną z najbardziej rewolucyjnych funkcji wprowadzonych w San Andreas, która zniknęła z przyszłych gier GTA, była mechanika sprawności i wagi. Gracz może kontrolować wygląd i statystyki postaci Carla Johnsona, znanego również jako CJ, poprzez przyjęcie określonego stylu życia.

Przestrzeganie rygorystycznej diety i regularne chodzenie na siłownię zwiększało immersję wielu zawodników. Poczułem się, jakbym CJ trenował walkę z wrogami i dobrze przy tym wyglądał. Choć GTA 5 zawierało kilka nieprawdopodobnych statystyk, nie wpłynęły one na ogólny wygląd fizyczny Michaela, Trevora czy Franklina.

Wybierz, z kim spotyka się Twoja postać

Wygląd nie był jedynym sposobem, w jaki gracze mogli kontrolować życie CJ-a w GTA: San Andreas. Jedną z najbardziej wyjątkowych i zabawnych rzeczy w GTA: San Andreas były misje poboczne i minigry, które zwiększały immersję.

Proszę o jakąś kanapową kooperację

Ostatnią funkcją, którą chcę zobaczyć w GTA 6, jest tryb współpracy na kanapie w San Andreas. Chociaż funkcjonalność była bardzo ograniczona, zwłaszcza że gracze nie mogli zbytnio oddalić się od ikony kooperacji, granie w grę GTA ze starszym bratem nadal było przyjemnością. Oczywiście miało to miejsce przed przejściem na tryb wieloosobowy online.

Choć nie spodziewam się, że większość z tych funkcji będzie dostępna w nadchodzącym GTA 6, gra byłaby dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowa, gdyby tak było. Oczekiwania wobec kolejnej odsłony GTA są bardzo wysokie i chcę, aby Rockstar zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zadowolić fanów, nawet jeśli oznacza to czerpanie inspiracji z niektórych poprzednich gier.

Źródło: exputer.com