GTA 6: nowy silnik RAGE i surfing – przecieki sugerują ulepszenia!

GTA 6 będzie miał nowy, ulepszony silnik RAGE

Według najnowszych przecieków, Rockstar Games pracuje nad zupełnie nowym silnikiem RAGE dla GTA 6. W porównaniu do Unreal Engine 5 firmy Epic Games, Rockstar nalega na użycie silnika RAGE, aby świat gry wyglądał jak prawdziwy. Najnowsza plotka sugeruje, że jednym z głównych ulepszeń w GTA 6 jest fizyka wody.

Fizyka wody będzie lepsza niż kiedykolwiek wcześniej

Fizyka wody w GTA 5 pozostawia wiele do życzenia, ale w przypadku GTA 6 spekuluje się, że woda może odgrywać bardziej aktywną rolę. Uważa się, że GTA 6 będzie miał zupełnie nową funkcję: surfowanie! Byłby to pierwszy raz w serii GTA, który mógłby pozwolić graczom zabrać się na wody fikcyjnego Vice City i unosić się na falach.

Możliwości dla mapy i fabuły

Jeśli ta funkcja zostanie zaimplementowana w GTA 6, doda kolejną warstwę złożoności i przyjemności do aspektu otwartego świata gry. Funkcja dodaje również wiarygodność przeciekom, że GTA 6 będzie miało znacznie większą mapę w porównaniu do GTA 5. Jeśli graczom uda się przetrwać na wybrzeżu gry, otwiera to zupełnie nowy świat możliwości dla mapy i fabuły.

Na razie tylko plotki

To wciąż plotki, a Rockstar niczego jeszcze nie potwierdził. Ale jeśli to prawda, te funkcje przeniosłyby wrażenia z gry w GTA 6 na zupełnie inny poziom. Na razie pozostaje nam tylko czekać na oficjalne wieści i trzymać kciuki.

„Ponieważ podobno miliardy zostały już wlane w Grand Theft Auto 6, oczekuje się, że gra będzie wyglądać dobrze.”

Źródło: Xfire.com