GTA 6: Ogromny budżet i mapa – wszystko, co musisz wiedzieć

GTA 6: Ogromny budżet i mapa

Ponad 9 lat minęło od premiery ostatniej gry wideo Grand Theft Auto, a fanom zabrakło cierpliwości w ciągu ostatnich kilku lat. Od czasu premiery GTA Vice City w 2002 roku seria GTA jest sensacją. Dodatkowo GTA V stało się jedną z najlepszych gier naszych czasów. Dlatego, GTA VI lub GTA 6 jest bardzo wyczekiwany i dzięki temu w lutym 2022 roku Rockstar potwierdził, że pracuje nad GTA 6. Od tego czasu pojawiło się mnóstwo przecieków, a we wrześniu internet wrócił z powodu ogromnych wycieków.

Ogromny budżet

Według różnych źródeł internetowych, GTA 6 ma być najdroższą grą, jaką kiedykolwiek stworzono, z budżetem szacowanym na od 1 do 2 miliardów dolarów. Niektóre z wysoce wiarygodnych źródeł, które zgłosiły te informacje, to Times Now, Dexerto Gaming, Sportskeeda i The Hollywood Handle.

Jak dotąd najdroższa gra, jaka kiedykolwiek została wyprodukowana, jest dziełem Rockstar Red Dead Redemption 2, który kosztował około 540 milionów dolarów, a następnie Cyberpunk 2077 od CDPR z budżetem 316 milionów dolarów. Tak więc, nawet jeśli GTA 6 nie będzie kosztować więcej niż 1 miliard dolarów, nadal będzie to najdroższa gra, jaką kiedykolwiek wyprodukowano.

Ogromna mapa

Zgodnie z pokazaną poniżej mapą koncepcyjną, opartą na przeciekach, można zauważyć, że obszar gry w grze jest ogromny w porównaniu do jej poprzedników. Mapa Vice City w GTA 6 jest prawie 1,75 razy większa od mapy Los Santos z GTA 5. Poprzednie przecieki sugerowały również, że w plikach znajdują się niezliczone miasta / miasteczka, takie jak York Town, Red Hill itp. Większość z tych lokalizacji wskazuje na północ od Port Gelhorn, dzięki czemu mapa rozszerza się jeszcze bardziej na północ. To również doskonale pasuje do tego, co powiedział Tom Henderson, mówiąc, że mapa to Vice City i okolice, więc możesz spodziewać się, że Everglades i Keys również będą częścią mapy.

Data ujawnienia

Biorąc pod uwagę harmonogram rozwoju i datę ogłoszenia, lista ofert pracy Rockstar Games sugeruje, że prace nad GTA 6 są bliskie ukończenia. Również niedawny wpis na blogu przez Rockstar Games za pośrednictwem ich wiadomości zasugerował potencjał GTA 6 ujawnić w tym roku, stwierdzając „Każdy rok wiąże się z pełną nadziei obietnicą, że ten rok będzie rokiem, w którym wszystko w końcu się połączy. Cóż, rok 2023 może być tym rokiem”.

Możesz również odnieść się do tego wewnętrznego dokumentu, który wyciekł, załączonego poniżej. Producent GTA Take 2, który wyciekł z 2023 roku, twierdzi, że reklama GTA 6 w Miami rozpocznie się późnym latem 2023 roku i potrwa 12 miesięcy. Ogłoszenie i ujawnienie są bliskie.

Podsumowanie

Możesz również sprawdzić niektóre wycieki historii, fabuły, postaci i lokalizacji GTA 6. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące GTA, nie wahaj się zapytać w komentarzach poniżej.

Aby uzyskać więcej treści związanych z grami i kinem, polub, subskrybuj i udostępniaj nasze artykuły, ponieważ staramy się tutaj budować społeczność ludzi Wysoki poziom kina i gier!

Zródło: High on Cinema.