GTA 6: Ogłoszono nawet 400 godzin rozgrywki

Spodziewaj się, że kolejny rozdział sagi Grand Theft Auto Cię zaskoczy. Po prawie dziesięciu latach od premiery GTA 5 gracze błagają o nową przygodę w tej ukochanej serii. Choć wciąż czekamy na oficjalne wieści od wydawcy gry, ostatnio wyciekło kilka szczegółów, które sugerują, że szósta odsłona będzie potężna.

Kiedy możemy spodziewać się zagrania w GTA 6?

Nadal nie jesteśmy pewni, kiedy premiera Grand Theft Auto 6. Wyciekło kilka szczegółów, które sugerują, że gra będzie ogromna. Konto na Twitterze o nazwie GTA 6 News powołuje się na źródło Rockstar Games, które twierdzi, że dostępnych będzie 400 godzin zawartości i rozgrywki. Jednakże, aby w pełni cieszyć się grą, będziesz potrzebować superszybkiego połączenia z Internetem, ponieważ gra będzie prawdopodobnie ważyć około 750 GB, więc pobranie może zająć kilka dni. Jeśli to się potwierdzi, będzie to największa gra wideo wszechczasów, wyprzedzająca najnowszy rekord ARK: Survival Evolved wynoszący 250 GB.

A co z graczami PlayStation?

Może to jednak stanowić problem dla graczy PlayStation. Według informacji serwisu GAMINGbible, standardowe PlayStation 5 posiada wewnętrzny dysk twardy SSD o pojemności 825 GB, z czego prawie 158 GB jest automatycznie rezerwowane na pliki systemowe. Oznaczałoby to, że GTA 6 wymagałoby 80 GB więcej, niż może pomieścić PS5. Trudno jednak sobie wyobrazić, że Rockstar Games i Take-Two Interactive wydadzą jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów i sprawią, że gracze na PlayStation nie będą mogli w nią grać

Kiedy zostanie wydane GTA 6?

Take-Two Interactive zasugerowało, że GTA 6 może być gotowe do premiery w latach 2024–2025. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnic, powiedział, że rok finansowy 2025 będzie charakteryzował się „znaczącym punktem zwrotnym… który naszym zdaniem będzie zawierać nowe rekordy wydajności operacyjnej.” Jednak jest jeszcze za wcześnie, aby to potwierdzić. Na ten moment nie ma zbyt wielu informacji na temat GTA 6, ale niektóre plotki sugerują, że w grze pojawią się dwie grywalne postacie o imieniu Jason i Lucia, a akcja będzie rozgrywać się we współczesnej wersji Vice City, której akcja rozgrywa się w Miami. Będziemy musieli poczekać, aż Rockstar lub Take-Two Interactive przekażą nam więcej szczegółów w nadchodzących miesiącach.

Źródło: www.bing.com