GTA 6 ogłoszone w tym tygodniu, zwiastun w grudniu

Grand Theft Auto 6: wkrótce ogłoszenie

Oczekuje się, że długo oczekiwana gra Grand Theft Auto 6 zostanie ogłoszona w tym tygodniu przez wydawcę Rockstar Games. Według Bloomberga kolejna odsłona serii GTA również otrzyma zwiastun w przyszłym miesiącu, co zbiegnie się z obchodami 25-lecia Rockstar. Chociaż dokładna data nie została podana, prawdopodobne jest, że materiał filmowy zostanie zaprezentowany 7 grudnia podczas gali The Game Awards, kiedy to spodziewana jest również data premiery kolejnego DLC do gry Elden Ring, Shadow of the Erdtree.

Wiele źródeł potwierdza rychłe ogłoszenie

Pomimo kilku przecieków na temat GTA 6, które okazały się fałszywe, z raportu Bloomberga wynika, że ​​kilka wiarygodnych źródeł potwierdziło te same informacje dotyczące rychłej zapowiedzi nadchodzącej gry. We wrześniu ubiegłego roku twórcy Rockstar Games ponieśli cios, gdy ponad 90 Do sieci wyciekły fragmenty rozgrywki z GTA 6 w fazie rozwoju, przedstawiające dwóch grywalnych bohaterów – mężczyznę i kobietę – biorących udział w napadzie na restaurację.

Przecieki te potwierdzają wcześniejsze pogłoski, jakoby w serii pojawiła się pierwsza główna bohaterka w historii inspirowanej rabusiami banków Bonnie i Clyde’em. Wydaje się również, że GTA 6 będzie rozgrywać się we współczesnej wersji Vice City, wraz z powrotem sieci społecznościowej Life Invader.

Oczekiwania wobec nowej odsłony są duże

Oczekiwania wobec gry dramatycznie wzrosły w ostatnich latach, a zdesperowani fani uparcie trzymają się poglądu, że historycznie rzecz biorąc, Rockstar rezerwował swoje największe ogłoszenia na październik. Jak dotąd nie ogłoszono żadnych oficjalnych informacji na temat premiery GTA 6, a firma zadowoliła się utrzymaniem lobby GTA Online z nowymi wydarzeniami w grze.

GTA V sprzedało się do tej pory w ponad 185 milionach egzemplarzy. W sierpniu Rockstar ostatecznie przeniósł Red Dead Redemption 1 na PS4, PS5 i Nintendo Switch. Port był ostro krytykowany za brak obsługi 60 klatek na sekundę i cenę 50 dolarów. Ostatecznie do wersji na PS5 dodano obsługę większej liczby klatek na sekundę, przez co gracze Xbox zostali przy wersji podstawowej przy 30 klatkach na sekundę.

Nadchodzą przełomowe tytuły

Nadchodzący harmonogram premiery Take-Two obejmuje nową grę Mafia od Hangar 13, nowy tytuł BioShock oraz punkową strzelankę Judas od Kena Levine’a (twórcy BioShock). GTA 6 najprawdopodobniej ukaże się na PS5 i Xbox Series S/X, a premiera na PC planowana jest później, jak to zwykle bywa w przypadku tytułów Rockstar.

Źródło: www.bing.com