GTA 6 – Najdroższa gra w historii? – Najnowsze informacje

GTA 6 – najdroższa gra w historii?

GTA 5 wydany prawie dziesięć lat temu, więc najwyższy czas, żebyśmy mieli w naszych rękach GTA 6, nie sądzisz? Mimo to miliony graczy z niecierpliwością czekają na wszelkie wieści na ten temat, który jak na razie wciąż nie ma zwiastuna ani daty premiery. W rzeczywistości programiści nawet go nie nazwali GTA 6, jednak posuwając się tylko do stwierdzenia, że ​​„z przyjemnością potwierdzają aktywny rozwój kolejnego wpisu w Grand Theft Auto seria jest w toku” w lutym ubiegłego roku.

Bez względu na to, jak się będzie nazywać, na 99 procent będzie to pewne GTA 6 – gra z pewnością będzie kosztować dużo pieniędzy. Ostatnia gra GTA pojawiła się w 2013 roku.

Całkowity koszt zrobienia GTA 6 oszałamiający

Z powrotem, gdy GTA 5 wydany we wrześniu 2013 roku, oszacowano, że całkowity koszt zrobienia go od początku do końca wyniósł około 265 milionów dolarów, co jest oczywiście kwotą oszałamiającą. Jednak całkowity koszt dot. GTA 6 ma wysadzić to w powietrze, jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom.

Jak donosi Gamerficial, GTA YouTuber INTER powiedział niedawno, że GTA 6 może kosztować w sumie około 1 miliarda dolarów, jeśli weźmie się pod uwagę koszty marketingowe. Woah. Dodali, że budżet na samo opracowanie gry może wynieść co najmniej 250 milionów dolarów. Jednak całkowity budżet może być jeszcze wyższy, ponieważ poprzedni przeciek sugerował, że budżet gry może być bliższy 2 miliardom dolarów.

Jeśli któryś z tych raportów jest poprawny, to GTA 6 będzie najdroższą grą w historii, a także z pewnym dystansem. Obecnie najdroższą grą wideo na świecie jest tytuł crowdfundingowy Gwiezdny Obywatel, który od 2012 roku zgromadził około pół miliarda dolarów.

Kiedy możemy spodziewać się bardziej konkretnych informacji?

W marcu rzetelny informator i informator Rockstar Games powiedział ogłoszenie dla GTA 6 wygląda na to, że pojawi się dużo wcześniej niż nam się wydaje. W poście na GTA forach, informator Tez2 powiedział, że Rockstar może przygotowywać się do aktualizacji podekscytowanych fanów o postępach GTA 6 tego lata.

„Wydaje mi się, że następnym razem otrzymamy jakieś wiadomości lub aktualizację w okolicach czerwca lub lipca. Prawdopodobnie to drugie” – powiedział.

„Gdyby Rockstar miał drażnić się z czymkolwiek związanym z GTA 6 w GTA Online około września lub października, musi to zostać uwzględnione w letniej aktualizacji. A Rockstar jest bardzo świadomy nas, dataminerów”.

UNILAD skontaktował się z Rockstar Games w celu uzyskania komentarza.

Źródło: Unilad Technology.