GTA 6 – co nowego dla fanów?

GTA 6 musi oferować coś nowego, ale zachować formułę, którą fani kochają

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, mówił o tym, że GTA 6 musi oferować coś zupełnie nowego, jednocześnie trzymając się formuły, którą fani znają i kochają; w zasadzie musi dokonać niemożliwego.

Przemawiając w podcaście Good Time Show (za pośrednictwem VGC), Zelnick powiedział: „W branży rozrywkowej… adoptujemy nasze hity, jakby były częścią nas, były częścią naszej rodziny, wiesz, mamy wielkie upodobanie do je i traktujemy to osobiście, jeśli ludzie się z nimi wygłupiają, jakby to nie było w porządku, jeśli twórcy dokonają wyboru, który jest niezgodny z tym, jak naszym zdaniem te hity powinny być rozwijane”.

Następnie wyjaśnił, że jest to to samo „wyzwanie”, przed którym stoi deweloper Rockstar, tworząc nowy wpis w serii GTA. „Z jednej strony musi to być coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliście, i musi odzwierciedlać nasze odczucia co do Grand Theft Auto, a to duże wyzwanie dla zespołu” – powiedział Zelnick.

Biorąc pod uwagę ogromny sukces i popularność GTA 5, ciężar oczekiwań nigdy nie był większy. Według Zelnicka, zamiast uginać się pod presją, Rockstar celuje w gwiazdy. „Teraz odpowiedzią Rockstar jest po prostu szukanie perfekcji, szukanie niczego poza perfekcją, a my tam dotrzemy”.

Czy GTA 6 pojawi się już w przyszłym roku?

Szef Take-Two nie wdawał się w żadne szczegółowe informacje na temat GTA 6, ale niedawny raport o zarobkach przedstawiający oczekiwania firmy na rok podatkowy 2025 – który rozpoczyna się w kwietniu 2024 – sugeruje, że GTA 6 może wystartować już w przyszłym roku.

Nasz własny Joe Donnelly niedawno zapytał psychiczne wiodące pytania dotyczące daty premiery GTA 6 i było to cudownie dziwne.

Źródło: GamesRadar