GTA 6 może wyciąć zawartość DLC, aby sprostać wydaniu 2024 – raport


Nie jest tajemnicą, nad czym obecnie pracuje Rockstar Games Grand Theft Auto 6. Dzięki ogromnemu wyciekowi w zeszłym roku, który ujawnił materiał filmowy z wczesnej fazy rozwoju gry, kot wyszedł z torby i teraz wiemy, że GTA 6 jest na dobrej drodze. Nowa plotka sugeruje, że aby dotrzymać podobno napiętego okresu świątecznego 2024, Rockstar Games będzie musiało wyciąć część zawartości, aby spakować ją jako DLC.

Raport pochodzi od niezawodnego informatora Rockstar, Tez2, który ma solidną historię wycieków. Według osoby, która ujawniła przeciek, Rockstar celuje w okno świąteczne w 2024 roku GTA 6 ale może również łatwo wpaść na początek 2025 roku. Biorąc pod uwagę, jak długo gra była rozwijana i jej ambitny zakres, jest mało prawdopodobne, aby dyrektorzy Rockstar i wydawca Take-Two Interactive mogli sobie pozwolić na dalsze opóźnienia.

CZYTAJ WIĘCEJ – Dziedzictwo Hogwartu opóźnione na PS4 i Xbox One

„Nie sądzę, aby kierownictwo wyższego szczebla było w stanie zwlekać do wakacji 2025/2026” – napisał Tez2. „Wycinanie większej liczby części gry w celu umieszczenia ich w DLC do późniejszego wydania może być bardziej zrównoważone dla kierownictwa niż dalsze opóźnianie”.

Oczywiście niektórzy fani są zaniepokojeni zakresem wyciętych treści i tym, co potencjalnie można usunąć GTA 6podstawowe doświadczenie, które zostanie sprzedane jako DLC na późniejszym etapie. Ta praktyka nie jest niczym niezwykłym w branży gier, ale w grze tak dużej jak GTA 6są to całkowicie uzasadnione obawy, zwłaszcza jeśli nie wiemy, jaką cenę Take-Two Interactive pobierze za DLC.

masywny GTA 6 wyciek z zeszłego roku pokazał wersję rozwojową gry, ale wygląda na to, że większość systemów albo już istniała, albo była testowana na nagraniu. Świąteczne okno wydania 2024 nie jest wykluczone i możliwe, że jeszcze w tym roku otrzymamy oficjalne ujawnienie. Jak w przypadku wszystkich raportów i plotek, weź to z przymrużeniem oka.

Źródło: RedditŹródło : https://www.glitched.online/gta-6-could-cut-content-for-dlc-in-order-to-meet-2024-release-report/