GTA 6 może skorzystać z mniejszej liczby grywalnych postaci, oto dlaczego


Źródło: Rockstar

To prawda, że ​​fabuła Grand Theft Auto V nie była świetna, ale dowcipne pisanie gry, zatłoczony wszechświat i nieskończone możliwości modowania sprawiają, że gra jest aktualna przez tak długi czas po jej pierwszym wydaniu. Pomysł Rockstara, by podzielić historię między trzech bohaterów, którzy zachowywali się jak zdzierstwo bohaterów Grand Theft Auto III, Vice City i San Andreas, był odważny, ale ostatecznie nieudany.

Czy będziemy mieli mniej bohaterów?

Według najnowszych plotek Rockstar zdecydował się zmniejszyć liczbę grywalnych bohaterów z czterech do dwóch, wybierając zamiast tego parę w stylu „Bonnie i Clyde”. Najwyraźniej twórcy zdali sobie sprawę, że zbyt duża liczba bohaterów niepotrzebnie komplikuje tempo i fabułę gry. Motyw „Bonnie i Clyde” sugeruje, że protagoniści będą współpracować, aby wywołać chaos od samego początku, zamiast mieć oddzielne wątki, które ostatecznie się łączą.

To chyba najlepsze rozwiązanie, ponieważ Rockstar jest w najlepszej sytuacji, by rozpoznać wyzwania związane z tworzeniem narracji, która podąża za licznymi bohaterami o równym znaczeniu. Kiedy kierujesz Ciri, sceny retrospekcji są w porządku, ponieważ pomagają przygotować scenę dla tego, co dzieje się w teraźniejszości. Granie jako Ciri i patrzenie na świat jej oczami zwiększy twoje poczucie zbliżającej się zagłady.

Kolejnym fascynującym studium wielu bohaterów jest Resident Evil, który wykorzystywał ich na wiele różnych sposobów w historii serii. Podczas gdy historie Resident Evil 1 i 2 różnią się znacznie w zależności od tego, którą z dwóch grywalnych postaci wybierzesz na początku, doskonałe wykorzystanie retrospekcji w Resident Evil 7 w unikalnej głównej opowieści gry zapewnia znacznie bardziej wciągające wrażenia.

Resident Evil 6 ma cztery wątki mniej więcej tej samej długości i jest często uważany za jedną z najgorszych historii serii. Opowieści były wszędzie, przez co trudno było zainwestować w którąkolwiek z nich, przez co jeszcze bardziej o nich zapomniano.Źródło : https://technostalls.com/gta-6-could-benefit-from-fewer-playable-characters-heres-why/