GTA VI: Vice City – mapa dwa razy większa niż GTA V?

GTA VI: Vice City – nowa mapa dwa razy większa niż GTA V?

Po dekadzie od premiery ostatniej części Grand Theft Auto (GTA), GTA V, oczekiwania na GTA VI (tytułu nieogłoszonego) osiągnęły najwyższy poziom w historii. Dowiedz się więcej o potencjalnym rozmiarze i szczegółach nadchodzącej mapy Vice City.

Koncepcja większej mapy

Chociaż nie było żadnych oficjalnych ogłoszeń ze strony Rockstar Games, poważny wyciek danych z września ubiegłego roku potwierdził istnienie gry i wprawił w ruch kilka spekulacji wśród społeczności graczy. Ostatnio popularny przeciek na Twitterze, GTA 6 Trailer Countdown na Twitterze, stwierdził, że nadchodząca mapa Vice City (podobno mapa, która może pojawić się w GTA6) gry powinna być dwa razy większa niż GTA V.

„Koncepcja mapy GTA 6 oparta na Vice City, która podobno jest dwa razy większa niż mapa GTA 5” – głosi tweet.

Wyciek ujawnił również mapę koncepcyjną, aby dać graczom wyobrażenie o tym, jak duża może być potencjalnie mapa, i wygląda na gigantyczną w porównaniu do swojego poprzednika.

Więcej atrakcji na mapie?

GTA V może pochwalić się jedną z największych współczesnych map Rockstar Games, a następnie Red Dead Redemption 2, ale problem polega na tym, że niektóre lokalizacje są zmarnowane i niewykorzystane. Gracze odwiedzają tylko niektóre części mapy podczas swojej kampanii i wykonują zadania poboczne lub losowe eksploracje. Głośna część społeczności GTA ma nadzieję, że GTA VI rozwiąże ten problem, udostępniając więcej rzeczy do zabawy na mapie.

Czego można oczekiwać po GTA VI?

Warto zauważyć, że premiera Red Dead Redemption 2 poprzedza premierę GTA VI, gry, która ma jedną z największych, najbardziej skomplikowanych i najbardziej żywych map w historii Rockstar. Biorąc pod uwagę miłość i dbałość o szczegóły, jakie twórcy włożyli w RDR2, można spodziewać się tego samego w przypadku tytułu przygodowego napadu.

W RDR2 każdy region mapy oferował graczom aktywności i zadania poboczne. Fani oczekują tego samego poziomu dbałości o szczegóły w GTA VI. Chociaż data premiery gry nie została jeszcze ujawniona, istnieją niejasne spekulacje, że może ona zawierać wiele mniejszych map i jedną dużą mapę Vice City.

Podsumowanie

Wielu fanów z niecierpliwością czeka na premierę najnowszej odsłony serii GTA, a koncepcja większej i bardziej szczegółowej mapy wywołała wiele rozmów i emocji. Chociaż nie otrzymano potwierdzenia z końskiego pyska, fani mogą wypatrywać aktualizacji, czytając stale aktualizowany artykuł kompilacji GTA VI.

Źródło: Hindustan Times.