GTA 6: Joker grozi, że połączy siły z hakerem w najnowszym wydaniu sagi

Nowy grzmot w aferze GTA 6

Po tym, jak zagroził Rockstar Games podjęciem kroków prawnych w związku z rzekomym wykorzystaniem jego wizerunku w zwiastunie GTA 6, niesławny „Joker z Florydy” opublikował nowy film, w którym twierdzi, że planuje współpracować ze znanym hakerem GTA, aby siać jeszcze więcej chaos w studiu.

Dla tych, którzy go nie znają, Lawrence Sullivan, nazywany „Florydzkim Jokerem”, nawiązuje do słynnego 18-letniego hakera komputerowego Ariona Kurtaja. Kurtaj, jedna z osób odpowiedzialnych za masowy wyciek Rockstar, w wyniku którego wyciekły obszerne poufne informacje, został wcześniej skazany na bezterminową hospitalizację po ciągłych próbach włamań do znanych firm, w tym Ubera i Nvidii.

Wygórowane żądania „Jokera z Florydy”

W swoim niedawno opublikowanym filmie na TikToku Sullivan początkowo zażądał „10 milionów dolarów” za „bezpłatną reklamę” Rockstar i GTA 6, a także „ [diffamation] charakter” oraz „cierpienie i ból”, którego rzekomo doświadczył. Następnie zagroził, że „zabierze tego dzieciaka”. [de] na oddział psychiatryczny, daj mu laptopa i włam się ponownie [le système de] Rockstar”, jeśli firma nie odpowiedziała na jego prośbę.

To nie pierwszy raz, kiedy „Florida Joker” żąda od Rockstar wygórowanej sumy, podobnie jak Sullivan żądał wcześniej 2 milionów dolarów po premierze zwiastuna GTA 6, twierdząc, że jego wizerunek został wykorzystany w zwiastunie. Jak można się było spodziewać, studio nie uległo początkowej prośbie. Chociaż Rockstar Games nie skomentowało jeszcze tych najnowszych zagrożeń, jest mało prawdopodobne, że w najbliższym czasie prześle Sullivanowi 2 miliony dolarów, a co dopiero 10 milionów dolarów.

Kontrowersje wokół GTA 6

Pomimo dramatu i kontrowersji wokół GTA 6 przed jego premierą, nadchodząca kontynuacja kryminału Rockstar już zapowiada sukces, po tym jak zwiastun prawie się nie zepsuł. Oczywiście, jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, kiedy będzie data premiery GTA 6, również będziemy Cię na bieżąco informować.

Źródło: www.videogamer.com