GTA 6: Imponujące liczby z pierwszego zwiastuna!

Grand Theft Auto 6: zwiastun, który bije rekordy i budzi oczekiwanie

Przyczepa, która wysadza liczniki

Osiągnięcie 200 milionów wyświetleń na jednej platformie nie jest łatwym zadaniem, gdy uwaga użytkowników jest podzielona pomiędzy wiele platform, nawet jeśli jest to GTA 6. Pomimo przedwczesnej premiery, pierwszy zwiastun Grand Theft Auto 6 robi wrażenie siedem miesięcy później. Tak naprawdę sprawy Rockstar Games układają się bardzo dobrze.

Pobite rekordy i nowa bohaterka

Po pobiciu rekordu YouTube pod względem największej liczby wyświetleń dowolnego teledysku innego niż muzyczne w chwili premiery i zgromadzeniu w sumie 250 milionów wyświetleń wszystkich treści generowanych przez użytkowników na kanale w ciągu 72 godzin, pierwszy zwiastun GTA 6 zbliża się do 200 milionów wyświetleń.

Przy 199 milionach (i trochę kurzu) w chwili pisania tego artykułu nie jest zaskakujące, że Xbox waha się z ogłoszeniem swoich planów do czasu oficjalnej daty premiery kolejnego GTA.

Tak czy inaczej, Grand Theft Auto 6 zapisze się w historii gier wideo zbyt wieloma rekordami, aby je wymieniać.

Powrót do Vice City z Lucią

W GTA 6 występuje pierwsza bohaterka serii, Lucia, i zabierze graczy w długo oczekiwany powrót do inspirowanej Miami scenerii Grand Theft Auto z 2002 roku, Grand Theft Auto: Vice City.

Lucia w towarzystwie nieznanego jeszcze męskiego bohatera (niektórzy twierdzą, że to Jason i że znaleźli aktora, ale nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia), będzie przedzierać się ulicami Vice City, sugerując potencjalne powiązania z starsze gry.

Oprócz wielu ikon serii, takich jak szybkie samochody i piękne kobiety, 90-sekundowy zwiastun GTA 6 potwierdza współczesną oprawę gry, z platformą mediów społecznościowych podobną do TikTok, przedstawiającą ludzi bawiących się na jachtach, aligatora włamującego się do sklepu i kobietę tańcząc na dachu samochodu jadącego z prędkością, którą możemy jedynie założyć, autostradową.

Instytucja gier wideo

Grand Theft Auto, niekwestionowana potęga gier wideo, to instytucja, która od 1997 roku sprzedała łącznie 425 milionów egzemplarzy w ośmiu głównych odcinkach i siedmiu spin-offach.

Dla porównania, jedynymi grami, które przekroczyły sprzedaż GTA, są Mario (prawie 880 milionów), Tetris (495 milionów), Pokémon (480 milionów) i Call of Duty (425 milionów).

Pomimo rekordowej sprzedaży Grand Theft Auto 5 i ciągłych aktualizacji, w tym niedawnego zwiastuna GTA 6, gracze długo czekali na premierę kolejnej części.

Oczekiwanie i spekulacje na temat kontynuacji

GTA 6, które ukaże się jesienią 2025 roku, spotkało się z niefortunną mieszanką przecieków i kontrowersji przed oficjalnym wydaniem zwiastuna.

Obecnie nie jest pewne, kiedy Rockstar wypuści drugi zwiastun GTA 6, ale wielu spodziewa się zobaczyć go jeszcze w tym roku, być może w powiązaniu z kwartalnym raportem Take-Two Interactive.

Czas pokaże, czy nadchodzący zwiastun GTA 6 potwierdzi datę premiery gry na jesień 2025 roku.

Źródło: www.gtaboom.com