GTA 6: premiera, rozgrywka i mapa – co wiemy?

GTA 6: co wiemy na temat premiery, rozgrywki i mapy?

Gracze od dawna proszą o aktualizacje GTA 6, a miliony ludzi zalewają komentarze Rockstar oraz strony społecznościowe Take-Two Interactive. Chociaż oficjalne szczegóły dotyczące kolejnego tytułu AAA od Rockstar są rzadkie, mamy kilka pomysłów na to, co gra może zaoferować.

Data premiery GTA 6

W zeszłym roku kilku znawców branży gier twierdziło, że Take-Two Interactive może oficjalnie ogłosić GTA 6 17 maja podczas rozmowy z inwestorami, ale tak się nie stało. Jednak w filmie przeciekający Call of Duty, Tom Henderson, przewidział, że GTA 6 może wystartować w 2024 lub 2025 roku. Ponadto reporter Bloomberga, Jason Schreier, poparł te twierdzenia, pisząc powiedzenie „Wszystko, co Tom Henderson powiedział o grze, zgadza się z tym, co słyszałem”. Take-Two Interactive zasugerowało również możliwą datę premiery GTA 6 w niedawnym komunikacie prasowym udostępnionym wraz z rocznymi raportami o zarobkach. Według raportu, Take-Two Interactive spodziewa się ważnego kamienia milowego w roku budżetowym 2025 i 2026, co zbiega się z przewidywaną datą premiery GTA 6.

Rozgrywka w GTA 6

Jeśli Red Redemption 2 jest czymś do zrobienia, możemy spodziewać się dużego skoku pod względem grafiki, mechaniki rozgrywki, projektowania świata i innych elementów w GTA 6. Materiał filmowy, który wyciekł z wczesnych etapów rozwoju, pokazał koło broni niezbyt podobne do GTA 5, a także lepszą mechanikę rozgrywki. Inny przeciek ujawnił również, że GTA 6 może zawierać aż 20 stacji radiowych. Jednym z najbardziej rozreklamowanych aspektów gry wydaje się być fizyka wody, ponieważ wyciek na początku tego miesiąca twierdził, że Rockstar zatrudnił zespół 20 inżynierów do pracy wyłącznie nad fizyką wody. Co więcej, twierdzono, że GTA 6 może po raz pierwszy zawierać także sporty wodne, takie jak surfing.

Mapa GTA 6

Wyciekłe klipy, których autentyczność została potwierdzona przez Rockstar Games, zdawały się również potwierdzać pogłoski o tym, że Rockstar przenosi serię GTA z powrotem do Vice City po raz pierwszy od czasu premiery GTA Vice City w październiku 2002 roku. Co więcej, inne raporty twierdzą, że mapa GTA 6 może się zmieniać wraz z DLC, które mogą dodawać nowe, ale znane obszary do gry. Fani są również przekonani, że GTA 6 może zawierać największą mapę ze wszystkich gier Grand Theft Auto, a nawet teoretyzowali, jak duża może być na podstawie ujawnionych współrzędnych.

Źródło: Hindustan Times.