GTA 6: „epizodyczne” DLC dla jednego gracza w przygotowaniu

W grudniu wreszcie ujawniono pierwszy zwiastun GTA 6

Gracze z niecierpliwością czekają na premierę pierwszego oficjalnego zwiastuna GTA 6. W międzyczasie pojawiły się nowe przecieki na temat wsparcia Rockstara dla VI po jego premierze. Niedawna publikacja Rockstar Games zapowiadająca premierę GTA 6 jeszcze w tym roku zaskoczyła świat, potwierdzając miesiące spekulacji i liczne plotki. Pomimo przecieków z rozgrywki, które ujawniły już wiele szczegółów, takich jak istnienie kobiecej bohaterki i powrót do Vice City, plany DLC do GTA 6 do tej pory pozostają tajemnicą.

W przeciwieństwie do GTA 4, Rockstar nie wydał DLC do GTA 5 i zamiast tego skupił swoje zasoby na tworzeniu nowej zawartości dla GTA Online, ale według dobrze znanego, wiarygodnego źródła nie wydaje się to planem na VI.

Wycieki z GTA VI ujawniają plany dotyczące ogromnej „epizodycznej” zawartości

W nowym poście na forach GTA dobrze znany informator Rockstar Games i autor przecieków Tez2 przyłącza się do dyskusji na temat tego, czy Grand Theft Auto 6 będzie zawierało DLC dla jednego gracza, przedstawiając kilka interesujących uwag. „Solo DLC było brane pod uwagę przy każdym tytule od GTA IV. Tyle że GTAV i RDR2 nigdy nie doszły do ​​skutku ze względu na skupienie się na trybie online i pracę podjętą już nad kolejnym tytułem” – wyjaśnił Tez.

Następnie zajął się środkami zapobiegającymi przepracowaniu, o czym po raz pierwszy doniósł Jason Schreier, oraz o tym, jak Rockstar na nowo ocenia sposób, w jaki rozwija swoje gry. Według raportu, GTA 6 miało rozpocząć się od średniej wielkości wydania (według standardów Rockstar), a z czasem rozszerzać się. Tez dodał do tego, wyjaśniając, w jaki sposób Rockstar może wdrożyć tę strategię. „To bardziej epizodyczna zawartość, innymi słowy rozszerzenia, niż pojedyncze DLC dla jednego gracza. Mogą to robić co roku lub co dwa lata. Co pomogłoby ograniczyć przepracowanie” – zauważył informator.

Może to oznaczać, że kampania dla jednego gracza w GTA 6 będzie z czasem otrzymywać nowe dodatki i misje, dzięki czemu gra dla jednego gracza będzie bardziej przypominać grę usługową na żywo, uzupełnioną komponentami sieciowymi GTA Online. Oczywiście, dopóki Rockstar niczego nie potwierdzi, należy traktować te twierdzenia z przymrużeniem oka, ale może nie minąć dużo czasu, zanim dowiemy się, czy ten plan zawartości jest prawdziwy. Spodziewaj się znacznie więcej wiadomości i aktualizacji na temat GTA 6 w grudniu, gdy pojawi się zwiastun ujawniający, i pamiętaj, aby śledzić Dexerto, aby uzyskać wszystkie informacje związane z franczyzą Grand Theft Auto.

Źródło: www.dexerto.com