GTA 6: dlaczego gra nie ukaże się od razu na PC

GTA 6: pozycja obowiązkowa i ogłoszenie, które sprawia, że ​​ludzie mówią

W kierunku ekskluzywnego wydania na konsole dla GTA 6

GTA6 zapowiada się na jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów, z już bardzo solidną rzeszą fanów dzięki sukcesowi GTA 5. Gracze pecetowi być może będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż kolejna część nie będzie dostępna w momencie premiery na tej platformie, a jedynie na konsoli.

Podczas konferencji TD Cowen dyrektor generalny firmy Take-Two Interaktywnywyjaśnił dlaczego GTA6 początkowo nie zostanie wydany na PC, ale najpierw będzie dostępny na PC PS5 I Seria Xbox.

Dlaczego GTA 6 najpierw trafi na konsole

Zelnick ujawnił w wywiadzie, że z powodu braku zapowiedzi w sprawie wydania GTA6 na PC nie jest osadzone w kamieniu. Według niego, gry Rockstar zawsze indywidualnie podchodzi do każdego przypadku, na jakie platformy wydaje swoje gry, i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości zostanie wydanych więcej ogłoszeń na ten temat.

Z GTA2 w 1999 r. nie było żadnej ważnej gry gry Rockstar ukazało się jednocześnie na PC i konsoli, co w tym przypadku nie jest zaskoczeniem GTA6. Jednak w 2024 roku rynek PC będzie generował tyle samo przychodów, co wszystkie konsole. Jest zatem prawdopodobne, że gry Rockstar wie, że wielu graczy PC będzie skłonnych kupić konsolę, aby cieszyć się grą GTA6 po premierze, a następnie zdobądź grę także na PC.

Premiera GTA 6 w 2025 roku

Uwolnienie GTA6 zaplanowana jest na 2025 rok, ale od czasu zapowiedzi gry w grudniu 2023 roku nie podano żadnych dokładnych informacji. Fani muszą zatem poczekać, aż odkryją szczegóły i uniwersum kolejnego dzieła tej emblematycznej sagi.

Źródło: www.bing.com