GTA 6: Debata na temat „przebudzenia” została nagle zamknięta

Od 27 lat seria Grand Theft Auto wyznacza historię gier wideo. Często krytykowana za męski humor skupiony na kliszach, nie możemy zapominać, że umiała także okazywać inkluzywność.

Grand Theft Auto 6: W stronę pierwszej bohaterki-kobiety

Grand Theft Auto 6, ogłoszone jako pierwsze dzieło serii, w którym główną bohaterką jest kobieta, przypomina nam jednak, że w oryginalnej grze można było grać kobietą. Zawsze podążając za sarkastyczną wizją społeczeństwa, Rockstar Games zostaje oskarżone przez mniejszość o chęć stworzenia „przebudzonej” gry.

Debata wokół GTA 6 i „obudź się, zbankrutuj”

Pierwszy zwiastun Grand Theft Auto 6 sugeruje inspirację obecną rzeczywistością, zapowiadając takie tematy jak wybór Trumpa, Black Lives Matter czy ruch #MeToo. Pomimo sporych oczekiwań wobec GTA 6, niektórzy obawiają się wpływu koncepcji „go wake, go break”. Wielu fanów podkreśla jednak, że serial zawsze potrafił poruszać drażliwe tematy.

Reakcje wokół gry

Reakcje wokół GTA 6 są różne. Niektórzy twierdzą, że gra posuwa się za daleko w motywach „przebudzania”, podczas gdy inni, jak aktor GTA V Ned Luke, bronią ewolucji serii. Nie można zaprzeczyć, że branża gier wideo ewoluowała od czasu premiery GTA V w 2013 roku i że nawet tak kultowa marka jak Grand Theft Auto musi dostosować się do zmian zachodzących w dzisiejszym społeczeństwie.

Źródło: www.ggrecon.com