GTA 6: Data premiery, rozgrywka, postacie – wszystko, co musisz wiedzieć o Grand Theft Auto 6

Od premiery w 1997 roku seria Grand Theft Auto (GTA) stała się jedną z najpopularniejszych serii gier na świecie, w którą grają miliony graczy. Oferuje wyjątkową rozgrywkę w otwartym świecie, pełną akcji, przygód i eksploracji, a także elementów RPG. Chociaż do tej pory powstało 7 części serii Grand Theft Auto, żadna nie przykuła uwagi świata tak, jak ostatnia część, GTA 5, wydana ponad dziesięć lat temu w 2013 roku. Wciąż cieszy się ogromną popularnością, gracze od dawna pytają Rockstar Gry zawierające informacje o Grand Theft Auto 6 lub GTA 6.

Data premiery GTA 6

Przed tym rokiem Rockstar nigdy otwarcie nie twierdził, że gra jest w fazie rozwoju. Jednak sytuacja się zmieniła, gdy haker wypuścił ponad 90 filmów zawierających wyciekły materiał z rozgrywki z początku GTA 6, podsycając emocje wokół kolejnej dużej gry i kontynuacji studia Rockstar Games i Take-Two Interactive – GTA V. To skłoniło Rockstar do oficjalnego wydania oświadczenia w sprawie prac nad grą GTA 6 w lutym 2022. Rockstar powiedział: „Przy każdym nowym projekcie, którego się podejmujemy, naszym celem jest zawsze znacznie przekroczyć to, co już zaoferowaliśmy – i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywny rozwój kolejnej odsłony serii Grand Theft Auto jest już w toku.”

W zeszłym roku kilku znawców branży gier wideo twierdziło, że Take-Two Interactive może oficjalnie ogłosić GTA 6 17 maja podczas rozmowy z inwestorami, ale tak się nie stało. Jednak w filmie Tom Henderson, który wyciekł z Call of Duty, przewidział, że GTA 6 może zostać wydane w 2024 lub 2025 roku. Reporter Bloomberga, Jason Schreier, również poparł twierdzenia Hendersona.

Najnowsze doniesienia dotyczące daty premiery GTA 6 wprawiły fanów w ekscytację. Na X (dawniej Twitter) wyciekł klip głosowy autorstwa dyrektora generalnego Take-Two Interactive, Straussa Zelnicka, sugerujący, że 24 października 2024 r. może być możliwą datą premiery GTA 6. Post został już usunięty. Choć autentyczności fragmentu głosu nie można potwierdzić, rzekoma data potwierdza wcześniejsze przecieki.

Jeśli więc te doniesienia okażą się prawdziwe, premierę GTA 6 możemy spodziewać się 24 października 2024 roku.

Rozgrywka w GTA 6

Jeśli Red Dead Redemption 2 jest jakimkolwiek wskaźnikiem, możemy spodziewać się dużego skoku naprzód w grafice, mechanice rozgrywki, projektowaniu świata i nie tylko w GTA 6. W zeszłym roku Rockstar Games ucierpiało z powodu poważnego włamania, kiedy haker „teapotuberhacker” ujawnił 90 fragmentów rozgrywki filmy przedstawiające wczesny rozwój kolejnego GTA na platformie GTAForums.

Postacie z GTA 6

Przecieki pokazały dwóch grywalnych bohaterów w scenerii w stylu Bonnie i Clyde’a – mężczyznę i kobietę o imieniu Jason i Lucia, których widziano razem okradających restaurację. To może być pierwszy raz, kiedy Rockstar Games umieściło bohaterkę w swojej serii GTA.

Środowisko GTA 6

Jeśli chodzi o scenerię, oczekuje się, że Rockstar przeniesie grę z powrotem do Vice City, będącego jej własnym fabularyzowanym podejściem do Miami. Według raportu Bloomberga projekt nosi nazwę „Project Americas” i nawiązuje do miast Ameryki Północnej i Południowej, w których ma się znajdować.

Jednakże, w przeciwieństwie do poprzednich części, oczekuje się, że Vice City będzie stanowić jedynie niewielką część gry, ponieważ Rockstar prawdopodobnie będzie z czasem dodawać nowe obszary i misje.

Mechanika GTA 6

Wyciekły materiał filmowy z wczesnego rozwoju gry, pokazujący koło broni podobne do GTA 5 oraz lepszą mechanikę rozgrywki. Inny przeciek ujawnił również, że w GTA 6 może znajdować się aż 20 stacji radiowych.

Jednym z najbardziej oczekiwanych aspektów gry wydaje się być fizyka wody, ponieważ wyciek z początku tego miesiąca głosił, że Rockstar zatrudnił zespół 20 inżynierów pracujących wyłącznie nad fizyką wody. Dodatkowo twierdzono, że GTA 6 może po raz pierwszy zawierać także sporty wodne, takie jak surfing.

Patrząc wstecz na poprzednią grę Rockstar, Red Dead Redemption 2, GTA 6 może ustanowić nowy standard w grach, który zapadnie w branży gier na długie lata.

Źródło: www.bing.com