„GTA 6” cierpi na ogromny wyciek 90 filmów z rozgrywką


Wielkie kłopoty w Rockstar dziś rano, ponieważ w jakiś sposób wyciekła ogromna ilość wczesnych materiałów z GTA 6, rozłożona na 90 filmów, które są obecnie publikowane we wszystkich formach mediów społecznościowych.

Pochodzi z GTAforums, gdzie użytkownik o imieniu teapotuberhacker, który również twierdzi, że stoi za niedawnym włamaniem do Ubera, opublikował 90 filmów, które według nich pochodzą z testowej wersji Grand Theft Auto 6. Materiał wydaje się potwierdzać wcześniejsze szczegóły ze starszych przecieków, w tym lokalizacja, Vice City w stylu Miami oraz męscy i żeńscy bohaterowie. Na nagraniu kobieta ma na imię Lucia, a mężczyzna ma na imię Jason.

W jednym z klipów gracz kontroluje Lucię, która okrada knajpę, a następnie ucieka przed glinami z Jasonem. W innym Jason stoi i jest świadkiem bardzo Rockstarowej rozmowy między dwoma wieśniakami przy basenie. Będę do nich linkował, a nie umieszczał, ponieważ jestem pewien, że Rockstar wkrótce usunie je z Internetu. Ale jest tak dużo materiału filmowego, rozprzestrzeniającego się tak szeroko, że prawdopodobnie będą mieli niemożliwy czas na szorowanie tego wszystkiego.

W przeciwieństwie do niektórych przecieków branżowych, nie mogę nawet myśleć, że to jest fałszywe. To za dużo materiału filmowego, ze zbyt wieloma szczegółami, które w tej skali byłyby niemożliwe do podrobienia. To wydaje się być prawdziwym włamaniem i naruszeniem Rockstar, aby wyprodukować ten materiał. Łatwo sobie wyobrazić, że przerodzi się to w Rockstar, który będzie próbował wyśledzić tego hakera i postawić go przed sądem, ale zobaczymy, jak odniosą sukces w tym pościgu.

Ale czy to… jest szkodliwe dla GTA 6? Z reakcji, którą widzę w sieci, chyba nie. Publikowane klipy generują pochwały i bardzo pozytywne wskaźniki polubienia/nielubienia na YouTube, ponieważ fani są po prostu podekscytowani widząc GTA 6 i Vice City oraz te nowe postacie w akcji. Rockstar był tak absurdalnie zamknięty w GTA 6, że fani byli zdesperowani po prostu każdy materiał filmowy lub informacje na jego temat, ale jak dotąd wszystko to pochodzi z przecieków. Po pierwsze, jeśli chodzi o lokalizację i bohaterów, teraz ten ogromny, masowy wyciek rzeczywistych filmów z rozgrywki, gdzie nawet jeśli jest objęty narzędziami do debugowania i używanymi zasobami zastępczymi, wygląda całkiem nieźle, biorąc pod uwagę, że gra jest prawdopodobnie jeszcze za 2 lata. Łatwo sobie wyobrazić, że po większej ilości pracy i polerowania będzie całkiem świetnie.

Rockstar nie wydał jeszcze oświadczenia w sprawie wycieku, ale wyobrażam sobie, że będą musieli się tym zająć, ponieważ jest to treść merytoryczna, a nie tylko bezczynne plotki. Zaktualizuję ten post wraz z ich oświadczeniem, gdy zostanie wydany.

Aktualizacja: Jason Schreier z Bloomberg potwierdził, że tak, przeciek jest prawdziwy:

Chodź za mną na Twitterze, Youtube, Facebook oraz Instagram. Zapisz się do mojego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu podsumowującego zawartość, Bóg toczy.

Odbierz moje powieści science-fiction Seria Herokiller oraz Trylogia Zrodzonych na Ziemi.

Źródło : https://www.forbes.com/sites/paultassi/2022/09/18/gta-6-suffers-massive-leak-of-90-gameplay-videos/