GTA 6: Astronomiczna cena nie odstrasza fanów

Rockstar Games ogłosiło w kwietniu ubiegłego roku, że pracuje nad kolejną odsłoną serii GTA. To ogłoszenie bardzo ucieszyło i podekscytowało wszystkich fanów, którzy z niecierpliwością czekają na nową wersję jednej z najpopularniejszych serii gier wideo, jaka kiedykolwiek istniała.

Przecieki i plotki sprawiają, że GTA 6 jest gorącym tematem

Przecieki i plotki na temat GTA 6 sprawiły, że jest to gorący temat rozmów. Pomimo braku oficjalnego komunikatu ze strony Rockstar Games, nowy przeciek głosi, że GTA 6 będzie kosztować 150 dolarów. Liczba ta opiera się na szacunkowej kwocie pieniędzy zainwestowanych przez Rockstar Games w produkcję gry.

Powszechnie wiadomo, że twórcy gier inwestują w swoje projekty miliony dolarów. Większość gier AAA do pobrania cyfrowego kosztuje obecnie od 60 do 70 dolarów. Większość studiów ustala ceny w tym przedziale, ponieważ wielu graczy decyduje się na zakup gier online.

Przecieki GTA 6 sugerują jednak, że gra będzie kosztować około 150 dolarów. Gracze polegają na inwestycji firmy w grę, która zapewni im tę kwotę. Wielu twierdzi, że firma wydała na tę edycję gry ponad miliard dolarów, inni uczestnicy zgadzają się, że w dzisiejszych czasach promocja i marketing gry jest kluczowy. Dlatego całkowite koszty mogą być wyższe niż oczekiwano.

Reakcja fanów na wyciek cen GTA 6

Kibice czekali na ten mecz bardzo długo. Jednak nie każdy ma taką samą możliwość wydawania pieniędzy, szczególnie na gry wideo. Jeśli przecieki okażą się choć w części prawdziwe, nowa edycja, czyli GTA 6, będzie dla graczy bardzo dużym obciążeniem. Cena gry jest ponad dwukrotnie większa w porównaniu do gier tego samego gatunku i popularności.

Jednak wielu fanów i tak kupi grę, nie przywiązując wagi do ceny. Fani czekają tylko na oficjalną datę premiery, aby móc zdobyć nową grę. Jeden z fanów, który odpowiedział na tweeta, stwierdził, że nie przejmuje się wygórowaną ceną i tak czy siak ją kupi.

Fani są naprawdę podekscytowani. Niektórzy są naprawdę zszokowani, ale większość tylko czeka na premierę gry. Nie mogą się doczekać, aby kupić grę, gdy tylko się pojawi, i rozpocząć podróż, aby zostać nowym władcą przestępczości w mieście.

Gra jest wciąż w fazie rozwoju

Przed grą jeszcze daleka droga. Wyciekające filmy sugerują, że nadal jest w wersji alfa. Z wywiadu Take-Two wynika, że ​​GTA 6 ukaże się w roku fiskalnym 2025. Na jakich urządzeniach będzie dostępna? Czy będzie dostępna opcja wcześniejszego dostępu? Wiele rzeczy pozostaje do odkrycia przez programistów.

Źródło: sportsmanor.com