GTA 5 teraz open source: fani i modderzy stają się aktywni

Dystrybucja kodu źródłowego GTA 5, jakie skutki dla graczy?

W ostatnim czasie nasilił się rozgłos na temat wydania kodu źródłowego GTA 5. Okazało się, że kod źródłowy gry trafił w ręce modderów, którym udało się już stworzyć w oparciu o ten kod niestandardowe wersje GTA 5.

Konsekwencje tego wycieku są nadal niejasne i wywołują liczne dyskusje w społeczności graczy na portalach społecznościowych. Wydaje się pewne, że kod źródłowy GTA 5 wyciekł we wrześniu 2022 roku wraz ze zdjęciami GTA 6, po czym został prywatnie wymieniony pomiędzy oszustami. Jednak informacja ta została upubliczniona dopiero 24 grudnia, co skłoniło wydawcę Take-Two do podjęcia działań mających na celu usunięcie.

Mimo to modderzy szybko zdobyli ten kod źródłowy i opublikowali już filmy prezentujące spersonalizowane wersje GTA 5. Otwiera to możliwość wprowadzenia szeregu modów do gry, a niektórzy fani patrzą na to z optymizmem. rozszerzenia w stylu DLC.

Otwartość na mody, ale ryzyko prawne

Pomimo tych atrakcyjnych perspektyw wydawca Take-Two wykazywał w przeszłości raczej wrogie podejście do modów i oczekuje się, że firma będzie jeszcze bardziej agresywna w usuwaniu modów pochodzących z tego kodu źródłowego nielegalnie uzyskanych i rozpowszechnianych.

Co więcej, twórcy Rockstar wyrazili już swoje niezadowolenie z powodu wycieków i jest mało prawdopodobne, że będą pobłażliwi wobec jakichkolwiek wyciekających modów. Ponadto wydaje się, że ten wyciek będzie miał niewielki wpływ na scenę oszustw w GTA 5, ponieważ programiści z Rockstar wzięli te exploity pod uwagę w swoich ostatnich wysiłkach mających na celu przeciwdziałanie oszustwom.

Podsumowując, wydanie kodu źródłowego GTA 5 otwiera nowe możliwości dodawania treści za pomocą modów, ale ryzyko prawne oraz reakcja deweloperów i wydawcy mogą ograniczyć ten wpływ.

Źródło: www.bing.com