GTA 5 osiąga 170 milionów sprzedanych egzemplarzy, Red Dead Redemption osiąga 70 milionów


Wydawca Take-Two Interactive ogłosił kolejny kamień milowy dla Grand Theft Auto V sprzedano 170 milionów sztuk, a Red Dead Redemption osiągnął 70 milionów.

Podczas Take-Two’s kwartalne informacje o zarobkach, prezentacja dla inwestorów ujawniła wyniki sprzedaży obu serii. Jako franczyza, Grand Theft Auto sprzedało ponad 385 milionów sztuk, z czego 170 milionów przypisano do GTA 5.

Jak wskazał @DomsPlaying na Twitterze jest to mniejszy skok w stosunku do „prawie 170 milionów” wspomnianych w ostatnim raporcie zysków Take-Two. W tym samym raporcie GTA 5 sprzedano około 5 milionów egzemplarzy w jednym kwartale. Mówię do GryPrzemysł.bizHannah Sage, wiceprezes wykonawczy Take-Two ds. finansów, zauważyła, że ​​firma aktualizuje sprzedaż GTA 5 tylko w przyrostach o 5 milionów.

Jeśli chodzi o Red Dead Redemption, sprzedaż wzrosła o kolejne 2 miliony sztuk od ostatniego ogłoszenia o zarobkach wydawcy. Seria, która obejmuje zarówno Red Dead Redemption 1, jak i 2, sprzedała się na całym świecie w 70 milionach egzemplarzy.

W sierpniu Take-Two spoglądało optymistycznie na swoją mobilną przyszłość po przejęciu Zyngi. Jednakże, Barrons Podkreśla, że ​​prognozy finansowe pogorszyły się, a cięcia w perspektywie roku budżetowego przypisuje się osłabieniu gospodarki światowej i ograniczeniu wydatków na telefony komórkowe.

Niezależnie od tego, obie serie Rockstar Games od lat biją rekordy w branży. GTA 5 zarobił 1 miliard dolarów w sprzedaży detalicznej szybciej niż jakakolwiek inna produkcja rozrywkowa w historii, wyczyn, który osiągnął w zaledwie trzy dni. Deweloper, mimo że ma już dekadę, wciąż się rozwija łatki nowej generacji za napady w otwartym świecie.

Andrea Shearon jest niezależnym współpracownikiem IGN zajmującym się grami i rozrywką. Nosiła kilka czapek w ciągu swojej siedmioletniej kariery w branży gier, z podpisami w Fanbyte, USA Today’s FTW, TheGamer, VG247 i RPG Site. Znajdź ją na Twitterze (@Majora) lub podcast Materia Possessions rozmawiający o FFXIV, grach RPG i innych seriach z udziałem gigantycznych robotów.

Źródło : https://www.ign.com/articles/gta-5-170-million-red-dead-redemption-70-million-units-sold