GTA 5 i Gran Turismo 7 to najczęściej pobierane gry na PS5 w sierpniu

Przygotujcie się, fani gier wideo! Po hitowej premierze Gran Turismo w kinach w sierpniu, długo oczekiwana kontynuacja, GT 7, szybko wspięła się na szczyty list przebojów na PlayStation 5 w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Unii Europejskiej. Ale to nie wszystko, w związku z tytułem GT na PS4 czeka nas niespodziewana niespodzianka, ale nie taka, jakiej się spodziewacie. Grand Theft Auto również nadal dominuje na listach przebojów, co nie jest zaskoczeniem.

Mieszany sukces filmu Gran Turismo

Po dwutygodniowym opóźnieniu spowodowanym trwającymi strajkami w Hollywood, film Gran Turismo wreszcie trafił do kin. Nie zrewolucjonizował gatunku, ale był świetnym filmem dla fanów gier wideo. Co więcej, był wystarczająco silny, aby wyróżnić się w branży gier. Pod względem kasowym nie była to porażka, ale nie przyniosła też pięciokrotności inwestycji. PlayStation Productions wydaje się być zadowolone z przychodów, chociaż na spotkaniu w tym miejscu nikt nie użyłby określenia „ekscytujący”.

Producenci wydali około 60 milionów dolarów na stworzenie Gran Turismo, a według Box Office Mojo film zajmuje w tym roku 32. miejsce w światowych rankingach sprzedaży biletów, generując 82 256 144 milionów dolarów dochodu. W Stanach Zjednoczonych zarobił prawie 32 miliony dolarów, a w pozostałych częściach świata 50,3 miliona dolarów. Dla porównania film Super Mario Bros. kosztowałoby 100 dolarów, ale wygenerowałoby nie mniej niż 1 360 322 630 dolarów. To 1,36 miliarda dolarów, jeśli myśleliście, że to literówka. Osiągnięcie ponad 13-krotności budżetu jest niesamowite. Nie wspominając o wydaniu Blu-Ray za 17,99 USD, wypożyczeniu cyfrowym za 5 USD i nadchodzącej usłudze przesyłania strumieniowego, w której zostanie udostępniona.

Wpływ filmu na oceny Gran Turismo 7 i gier wideo

Oprócz entuzjazmu, jaki film wywołał w kinach, miał on jeszcze jeden pożądany efekt: ponownie rozpalił w graczach pasję do Gran Turismo 7 na PS5. Gra znalazła się na 12. miejscu list przebojów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, tuż za Hogwarts Legacy na 11. miejscu. Dla twojej informacji, dziesięć najlepszych gier, w kolejności malejącej, to Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 (bez wątpienia w oczekiwaniu na premierę MK1), CoD: MW II, MLB The Show 23, FIFA 23, Remnant II , GTA V (oczywiście), The Texas Chain Saw Massacre, Armored Core VI i Madden NFL 24. Gran Turismo udało się wejść do pierwszej dziesiątki, zajmując dziewiąte miejsce w Europie. Na ósmej pozycji znajduje się Hogwart Legacy, a za nimi plasują się F1 23, Assassin’s Creed Valhalla, Remnant II, The Texas Chain Saw Massacre, FIFA 23 i Grand Theft Auto V.

Na konsoli PS4, która dobiega końca, po Gran Turismo w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nie ma już śladu, ale GTA V nadal jest obecne na szóstym miejscu. Na kontynencie europejskim GTA V zajmuje czwarte miejsce, a Gran Turismo Sport z 2017 roku – 13.

Przyszłość filmowych adaptacji gier wideo

Przygotuj się, bo branża filmowa będzie coraz bardziej atakowana przez adaptacje gier wideo. PlayStation Productions wyda hity kinowe, takie jak Uncharted, The Last of Us, Twisted Metal i Gran Turismo, a w przyszłości planowanych jest wiele innych, takich jak Horizon, God of War, Jak and Daxter i Days Gone.

Należy pamiętać, że franczyza Jak and Daxter studia Naughty Dog nie została jeszcze potwierdzona, ale krążą plotki o Tomie Hollandzie i Chrisie Pratcie w roli gwiazdorskiego duetu. Holland zagrał także w Uncharted, a Pratt w filmie Super Mario Bros., który wyznacza pewien trend.

Źródło: www.autoevolution.com