GTA 5 Exploit to miękkie blokowanie kont graczy, Rockstar obiecuje naprawićRockstar twierdzi, że przygotowuje aktualizację tytułu dla Grand Theft Auto Online w odpowiedzi na exploit, który skutecznie uniemożliwia niektórym graczom dostęp do popularnej gry wieloosobowej.

Po raz pierwszy wykryty pod koniec zeszłego tygodnia, exploit polegający na zdalnym wykonywaniu kodu [RCE] pozwala oszustom skutecznie uszkadzać konta na odległość. Gracze dotknięci exploitem zostaną trwale uwięzieni na ekranie ładowania Grand Theft Auto.

RCE były ciągłym problemem w kilku grach wieloosobowych, w szczególności w Dark Souls, w których serwery PvP były zamykane na miesiące z powodu problemu. Chociaż reguła zapory sieciowej może pomóc, fani są obecnie zachęcani do zrobienia sobie przerwy, ponieważ nadużycia RCE mogą być dość niebezpieczne, umożliwiając hakerom wyrządzenie znacznych szkód na komputerze gracza z dużej odległości.

W tweecie wcześniej tego popołudnia Rockstar powiedział, że jest świadomy exploita i że przygotowuje aktualizację tytułu związaną z bezpieczeństwem. Zachęciło to graczy do skontaktowania się ze stroną pomocy technicznej studia, jeśli napotkają dodatkowe problemy.

Chociaż Rockstar nie ujawnił, kiedy obiecana aktualizacja tytułu zostanie wydana, fani prawdopodobnie mogą spodziewać się jej wkrótce ze względu na powagę exploita.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współgospodarzem czatu głosowego Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość na @the_katbot.

Źródło : https://www.ign.com/articles/gta-5-exploit-rockstar-promises-fix