Gry GTA sprzed kilkudziesięciu lat w serwisie Netflix zyskują popularność w oczekiwaniu na GTA 6

Sukces współpracy z Netfliksem przy franczyzie Grand Theft Auto

Jednogłośnie odnotowano spektakularny sukces trylogii Grand Theft Auto na platformie gamingowej Netflix. Rzeczywiście, dyrektor generalny Take Two, Strauss Zelnik, ujawnił podczas rozmowy telefonicznej o zarobkach, że trylogia GTA stała się najczęściej pobieraną grą w serwisie Netflix Games po ogłoszeniu GTA 6.

Trylogia, na którą składają się „Grand Theft Auto III”, „Grand Theft Auto: Vice City” i „Grand Theft Auto: San Andreas”, spotkała się z ponownym zainteresowaniem po ogłoszeniu GTA 6. Szybko znalazła się na czele Netflix Games, demonstrując trwałą atrakcyjność tych kultowych tytułów.

Efekt kuli śnieżnej na zaangażowanie

Zelnik przypisał wzrost liczby pobrań trylogii GTA efektowi kuli śnieżnej wywołanej oczekiwaniem na GTA 6. Zauważył, że emocje wywołane nadchodzącą premierą ponownie wzmogły zainteresowanie całą grą.Francja GTA, wypychając starsze tytuły na czoło platformy do gier.

Ponadto platforma gier Netflix zapewnia graczom wygodny sposób ponownego odwiedzenia tych klasycznych tytułów, przyczyniając się do ich ponownego wzrostu popularności. Dostępność zapewniana przez Netflix Games pozwoliła nowemu pokoleniu graczy doświadczyć kultowej rozgrywki i wciągających światów trylogii GTA, jeszcze bardziej zwiększając jej atrakcyjność.

Strategiczna współpraca z Netfliksem

Współpraca pomiędzy Netfliksem i Take Two, mająca na celu wprowadzenie trylogii Grand Theft Auto na platformę gier, okazała się ogromnym sukcesem. Zelnik pochwalił współpracę, nazywając ją znaczącym osiągnięciem dla obu stron. Wraz z sukcesem trylogii GTA w serwisie Netflix Games, Take Two planuje rozszerzyć swoją obecność na platformie, wprowadzając w przyszłości kolejne gry.

Goldstein przewidywał przychody w wysokości „nieco powyżej” 7 miliardów dolarów w roku finansowym 2025, co wskazuje na potencjał znacznego wzrostu i sukcesu w nadchodzących latach.

Oczekiwanie i podekscytowanie przyszłością franczyzy

Oprócz zwiększenia zaangażowania w gry Netflix, zapowiedź GTA 6 wywarła także wpływ na inne aspekty serii. Sprzedaż „Grand Theft Auto V” w zeszłym kwartale przekroczyła oczekiwania, co po raz kolejny podkreśliło niesłabnącą popularność serii GTA.

Dzięki zróżnicowanemu portfolio tytułów i strategicznym partnerstwom Take Two ma dobrą pozycję, aby wykorzystać ciągły sukces serii GTA i umocnić swoją pozycję głównego gracza w branży gier wideo.

Źródło: www.techedt.com