Grand Theft Auto został wydany 21 października 1997 r.


Seria Big Day of the Big Theft Auto: Pierwsza gra GTA, wydana 21 października 1997 roku i wydana na PC w Wielkiej Brytanii, obchodzi 25-lecie istnienia. A GTA przeszło długą drogę od jesieni lat 90-tych.

Odniósł wielki sukces w historycznym czasie World of Video Games. Do pewnego stopnia, po wielkim końcu, przyjął imię Carmageddon, które pojawiło się na wszystkich stronach gazet i telewizyjnych serwisów informacyjnych na całym świecie. Przemoc, jak wiemy, jest na porządku dziennym w Grand Theft Auto, ale najlepsze nadejdą.

Po pierwszej grze nastąpiło rozszerzenie GTA London 1969 e kontynuacja GTA 2 (wydanego w 1999 roku), ale punkt zwrotny nastąpił pod koniec 2001 roku, kiedy Rockstar Games wypuściło Grand Theft Auto 3. Po najwyższym widoku przenosimy się do prawdziwy trójwymiarowy świat. GTA 3 to globalny sukces, który jest sukcesem pokolenia i nie tylko, najbardziej udanym ze wszystkich jego kontynuacji są GTA Vice City w 2002 roku i GTA San Andreas w 2004 roku, według wielu ten ostatni jest prawdziwym szczytem gwiazdy rocka, która jest nigdy tak dobrze.

To już ostatnie spotkanie GTA 4, podczas gdy w 2013 nadchodzi Grand Theft Auto V, składnik gry wieloosobowej GTA Online. Istnieje również seria popularnych spin-offów, w tym GTA Chinatown Wars oraz GTA Liberty City i Vice City Stories. W historii elektronicznej rozrywki GTA V jest jedną z najlepszych gier w historii z ponad 150 milionami kopii. W tej branży GTA V jest produktem odnoszącym największe sukcesy, jest używany na komputerze. Jaka jest przyszłość?

Wiemy, że Rockstar Games pracuje nad nowym Grand Theft Auto – czekamy na nowy zwiastun GTA 6, który według niektórych plotek może pojawić się między końcem października a początkiem listopada.Źródło : https://game-news24.com/2022/10/21/the-grand-theft-auto-was-released-on-october-21st-1997/