Grand Theft Auto VII: Take-Two przemawia na ekskluzywnej konsoli.

Rockstar Games, spółka należąca do Take-Two Interactive Software, udzieliła niedawno wywiadu, w którym niewiele mówił na temat konsolowej ekskluzywności Grand Theft Auto VI, a nawet krótko zażartował na temat GTA 7.

Tajemnica otaczająca GTA VI na PC

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, umiejętnie unikał pytań na temat portu GTA VI na PC. Stwierdził po prostu, że brak ogłoszenia nie musi oznaczać, że w przyszłości go nie będzie. Innymi słowy, brak informacji teraz nie oznacza, że ​​nie będzie ich później.

Obecność Rockstar Games na różnych platformach

Według Zelnicka strategią biznesową firmy jest obecność tam, gdzie są konsumenci. Skupiają się głównie na konsolach największych producentów, takich jak Sony i Microsoft, początkowo odkładając na bok platformy PC.

Jednak ta strategia może być obecnie problematyczna, ponieważ konsola Xbox ma problemy w porównaniu z PlayStation. Dane sprzedażowe z sektora gier wideo pokazują znaczny spadek wydajności Xboksa w porównaniu do PlayStation.

Przyszłe wyzwania i możliwości

Dyrektor generalny Take-Two ujawnił w szczególności, że Grand Theft Auto V wygenerowało około 10 miliardów dolarów przychodów i jest obecnie uważane za najbardziej dochodową nieruchomość rozrywkową wszechczasów.

Krótko mówiąc, przyszłość GTA 6 zależy od zdolności Rockstar Games do dostarczenia wyjątkowej gry. Oczekiwania są duże, a szansa na sukces ogromna.

Źródło: www.autoevolution.com