GTA VI już wkrótce? Plotki o wydaniu w Vice City z kobietą-bohaterką

Plotki o wydaniu Grand Theft Auto VI (GTA VI) przez Rockstar Games

Według niedawnego corocznego wezwania inwestorów Take-Two, Rockstar Games i jego firma macierzysta finalizują wydanie Grand Theft Auto VI (GTA VI). Wcześniej wyciekły materiały z rozgrywki, które sugerowały, że GTA VI zostanie oparte w Vice City z kobietą-bohaterką. Chociaż Rockstar Games nie potwierdziło szczegółów, usunęło wszystkie filmy i podkreśliło, że „materiał z wczesnych etapów rozwoju następnego Grand Theft Auto” został „nielegalnie uzyskany i pobrany” z jego systemów.

Teraz prezes i dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, mógł zasugerować okno premiery GTA VI we wspomnianym wezwaniu dla inwestorów. Pełny cytat jest następujący:

Wydaliśmy również wytyczne dotyczące roku podatkowego 2024, które obejmują rezerwacje netto w przedziale od 5,45 do 5,55 mld USD. Nasza prognoza odzwierciedla trudne warunki konsumenckie, a także wydłużenie harmonogramu prac nad kilkoma głośnymi, długo oczekiwanymi tytułami w naszych planach. Wierzymy, że wkroczymy w kolejną fazę wzrostu w roku podatkowym 2025, ponieważ planujemy dostarczyć kilka przełomowych tytułów, które, jak przewidujemy, wyznaczą nowe standardy jakości i sukcesu oraz umożliwią nam osiągnięcie ponad 8 miliardów USD w rezerwacjach netto i ponad 1 miliard USD w Skorygowany nieograniczony przepływ środków pieniężnych z działalności operacyjnej. Oczekujemy, że utrzymamy tę dynamikę dzięki dodatkowemu wzrostowi wyników operacyjnych w roku fiskalnym 2026.

Najwyraźniej Zelnick nie wymienia GTA VI z nazwy ani franczyzy Grand Theft Auto. Jednak franczyza byłaby objęta terminem „przełomowy tytuł”. Dopiero okaże się, ile innych przełomowych tytułów Take-Two ma w zanadrzu, chociaż wydaje się, że będzie coś więcej niż tylko kolejny tytuł Grand Theft Auto.

Okno premiery GTA VI

Chociaż nie jest to potwierdzenie oficjalnej daty premiery GTA VI, wypowiedź Zelnicka sugeruje, że gra mogłaby zostać wydana między kwietniem 2024 a marcem 2025.

Pełne wezwanie inwestorów

Możesz przeczytać pełne wezwanie inwestorów klikając tutaj.

Źródło: Alex Alderson – starszy pisarz techniczny – 7920 artykułów opublikowanych na Notebookcheck od 2018 roku.