Grand Theft Auto VI: Data premiery, cena i szczegóły nowego GTA 6

Zapowiedź plotek o grach wideo GTA VI

Informacje o GTA VI

Oczekuje się, że Grand Theft Auto (GTA) VI będzie kolejnym wielkim tytułem AAA w świecie gier wideo. Firma Rockstar, będąca własnością Take-Two, opublikowała zwiastun premierowy gry na YouTube w grudniu 2023 roku, gromadząc ponad 190 milionów wyświetleń. Oficjalna premiera gry planowana jest na rok 2025 i od czasu pierwszej zapowiedzi krążyło wiele plotek. Take-Two podzielił się tą wiadomością także na swojej oficjalnej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Obejrzyj zwiastun tutaj: Zwiastun Grand Theft Auto VI 1

Szczegóły gry

Na światło dzienne wychodzą niektóre szczegóły plotek o GTA 6, w tym oczekiwana data premiery, fabuła, szczegóły mapy, dostępne platformy, oczekiwana cena i wiele więcej.

GTA VI: Data premiery, cena i dostępność

Dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, podczas majowego spotkania oficjalnie potwierdził, że GTA VI może zostać wydane między wrześniem a październikiem 2025 roku. Choć gra w pierwszej kolejności pojawi się na konsolach, gracze pecetowi być może będą musieli poczekać nieco dłużej. Według byłego dewelopera Rockstar, który na swoim kanale YouTube wspomniał o przewidywanej dacie premiery gry, gra ukaże się na komputerach osobistych pod koniec 2026 roku. GTA 6 będzie dostępne w pierwszej kolejności na Sony PlayStation 5 i Microsoft Xbox Series S.

Szczegóły cenowe nie są jeszcze znane i oczekuje się, że zostaną ujawnione bliżej premiery. Gracze mogą jednak spodziewać się wyższej ceny niż GTA 5 i Red Dead Redemption 2, potencjalnie przekraczającej 59,99 dolarów (około 5000 rupii).

GTA VI: Oczekiwana fabuła, lokalizacje na mapach i dodatkowe szczegóły

We wrześniu 2022 roku wyciek ujawnił ponad 90 filmów, obrazów i zrzutów ekranu z rozgrywki z GTA 6. Wyciek ten umożliwił pierwsze spojrzenie na grywalną postać kobiecą eksplorującą otwarty świat.

Rockstar Games szybko zareagowało na naruszenie bezpieczeństwa i potwierdziło nieautoryzowany dostęp do ich oficjalnego konta X (dawniej Twittera). Firma zapewniła fanów, obiecując oficjalną prezentację gry, co uczyniła w zwiastunie premiery GTA 6 w grudniu 2023 roku, który sugeruje znajomą formułę: działalność przestępcza, pościgi policyjne i rozgrywkę w otwartym świecie. Chociaż pełna historia jest wciąż nieznana, oprawa wizualna zapowiada się urzekająco, bazując na dbałości o szczegóły GTA 5 i potencjalnie uwzględniając elementy z Red Dead Redemption 2, środowisko zapewni wciągające wrażenia.

Akcja gry będzie rozgrywać się w Leonidzie (fikcyjnej Florydzie) i Vice City (z siedzibą w Miami) i zapowiada się na ekspansywną, obejmującą różnorodne środowiska, takie jak plaże, kluby i sklepy, oferując możliwość zwiedzania poza Vice City, podobnie jak w GTA San Andreas. Plotki sugerują, że mapa mogłaby być trzykrotnie większa niż ta z GTA 5. Dodatkowo w serii GTA po raz pierwszy mogłaby pojawić się grywalna bohaterka o imieniu Lucia, kryminalistka z kryminalną przeszłością.

Źródło: www.bing.com