Grand Theft Auto V opuści Xbox Game Pass

Xbox Game Pass i odejście GTA V: jakie zmiany dla graczy?

Xbox Game Pass: rewolucja na konsolach Xbox

Nie można zaprzeczyć, że Xbox Game Pass to prawdziwa rewolucja dla konsol Xbox. Platforma oferuje wybór gier, które często obejmują najnowsze wydania i klasyczne tytuły, zapewniające największą przyjemność graczom. Jedynym minusem jest jednak to, że gry nie pozostają w serwisie na zawsze, więc trzeba z nich korzystać, póki są dostępne. Tak właśnie jest w przypadku Grand Theft Auto V, które przez około sześć miesięcy znajdowało się w serwisie Game Pass, ale dzisiaj – jak zauważa GameRant – opuszcza usługę.

Microsoft i Rockstar Games: owocne partnerstwo

Ironią jest to, że Grand Theft Auto V to jedna z najlepiej sprzedających się gier wszechczasów, więc technicznie rzecz biorąc, nie musiała być dostępna w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Dowodzi to, że Microsoft był skłonny i nadal płaci Rockstar za udostępnienie gry w ich serwisie, dzięki czemu więcej osób będzie w nią grać. Microsoft stanowczo twierdził, że jest gotowy wydać duże pieniądze na poszerzenie oferty Xbox Game Pass i jest to kolejny przykład tej strategii.

Ale oczywiście powodem poruszenia tego tematu jest także wywołanie jeszcze większego oczekiwania na GTA VI, którego premiera zaplanowana jest na 2025 rok, jeśli utrzymane zostanie obecne okno wydania. Nie jest pewne, jak można sobie wyobrazić, czy zostanie on wydany tego dnia, czy nie. Gra była oczekiwana od lat, ale ze względu na sukces piątej pozycji w trybie online i ciągłą sprzedaż, Rockstar Games nie spieszyło się z wydaniem gry.

GTA VI: pierwsza informacja

W fazie tworzenia tytuł doznał masowego wycieku, który wywołał ataki wielu graczy zastanawiających się, co robi Rockstar. Wyciek pokazywał jedynie zdjęcia prototypów i tym podobne, więc w ogóle nie pasowały do ​​gotowego produktu.

Bardziej konkretne spojrzenie na grę można było zobaczyć w zeszłym miesiącu, kiedy Rockstar Games ujawniło pierwszy zwiastun gry.Można rzucić okiem na współczesne Vice City na Florydzie i szaleństwo, w które wciągną się gracze. W międzyczasie rzuciliśmy okiem na pierwszą bohaterkę serialu oraz kryminalne życie, jakie będzie prowadzić ona i jej partner.

Na więcej informacji na ten temat będziemy musieli poczekać.

Źródło: gameranx.com