Grand Theft Auto V kończy dziś dziesięć lat.

Grand Theft Auto V, gra wideo wydana 10 lat temu, nadal budzi podziw i bije rekordy. W ciągu zaledwie 24 godzin gra wygenerowała na całym świecie sprzedaż w wysokości około 800 milionów dolarów, a pierwszego dnia sprzedano ponad 11 milionów egzemplarzy. W ciągu trzech dni sprzedaż gry przekroczyła miliard dolarów. Liczby te przyćmiewają nawet wydajność poprzednika, GTA IV.

Gra, która tworzy historię

Od momentu premiery GTA V wyróżnia się i jest obecnie uważana za jedną z najbardziej szanowanych i podziwianych gier wideo w historii. Niezależnie od tego, czy z komercyjnego, czy krytycznego punktu widzenia, grze udało się zaznaczyć swoje miejsce.

Minęło dziesięć lat od premiery gry 17 września 2013 roku. Od tego czasu jest ona dostępna na wielu platformach, w tym na konsolach PlayStation 3, 4 i 5, Xbox 360, generacji One i Series, a także na komputerach PC. Według serwisu GameLuster na całym świecie sprzedano ponad 185 milionów egzemplarzy GTA V.

Festyn dla fanów

Aby uczcić dziesiątą rocznicę GTA V, Rockstar zaprosił społeczność graczy do wzięcia udziału w specjalnych wydarzeniach za pośrednictwem GTA Online. W przesłaniu skierowanym do społeczności twórcy wyrazili wdzięczność graczom za ich niezachwiane wsparcie przez lata.

Rockstar pochwalił „niesamowitą społeczność”, która ich zdaniem „jest powodem, dla którego GTA V prosperuje na pokoleniach konsol i dała nam możliwość rozwijania i aktualizowania GTA Online o nowe funkcje i zawartość przez ostatnie 10 lat”.

W ramach podziękowania Rockstar podarował graczom przedmioty kolekcjonerskie inspirowane GTA V, takie jak klasyczne stroje postaci, ekskluzywne pojazdy, misje i specjalne zniżki.

Czekam na GTA 6

Ponieważ GTA V w dalszym ciągu bije rekordy i zapewnia rozrywkę graczom na całym świecie, fani z niecierpliwością czekają na wieści o GTA 6. Wygląda jednak na to, że będziemy musieli jeszcze poczekać, zanim dowiemy się więcej o kolejnej wersji tej długo oczekiwanej gry.

Źródło: www.bing.com