Grand Theft Auto podbija rynek gier Netflix z ponad 30 milionami pobrań

Zapowiedź sukcesu trylogii GTA Definitive Edition w serwisie Netflix Games

Popularność gier Grand Theft Auto w grach Netflix

Netflix Games zrobiło furorę w grudniu zeszłego roku, włączając trylogię GTA Definitive Edition do swojego modelu subskrypcji, co teraz procentuje. Najnowsze dane zebrane przez App magic za pośrednictwem mobilegamer.biz pokazują, że kolekcja klasycznych tytułów Grand Theft Auto przekroczyła 30 milionów pobrań za pośrednictwem Netflix Games.

Dystrybucja pobrań według tytułu

Jeśli chodzi o liczby, liderem jest Grand Theft Auto San Andreas Definitive Edition z imponującym 20,5 milionami pobrań, drugie miejsce zajmuje Grand Theft Auto Vice City Definitive Edition z 6,5 milionami i Grand Theft Auto 3 Definitive Edition z 3,3 milionami pobrań. Liczby te podkreślają trwałą popularność serii w ramach rozszerzonego parasola rozrywkowego Netflix.

Pliki do pobrania specyficzne dla platformy

Z dalszej szczegółowości wynika, że ​​na urządzeniach z systemem iOS Grand Theft Auto San Andreas Definitive Edition pobrano 15,8 miliona, Vice City z 4,9 miliona, a GTA 3 z 2,4 milionami pobrań. Na platformach Android San Andreas pobrało 4,7 miliona, Vice City 1,6 miliona, a GTA 3 929 000, co podkreśla powszechną atrakcyjność wśród użytkowników mobilnych.

Warto zauważyć, że 23% tych pobrań pochodzi od użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, co podkreśla dużą atrakcyjność serii na rynku krajowym.

Utrzymująca się dominacja GTA 5 w liczbie pobrań na PlayStation

Tymczasem GTA 5 w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem w kręgach graczy, zajmując czołowe miejsce w najnowszych plikach pobranych z PlayStation. Według najnowszych danych PlayStation za maj 2024 r., GTA 5 było jedną z najczęściej pobieranych gier na konsole PS4 i PS5 w Stanach Zjednoczonych i Europie. Na PS5 zajął 5. miejsce w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz 2. w Europie, natomiast na PS4 zajął 12. miejsce w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz 10. w Europie.

Co najważniejsze, trwała popularność GTA 5 wynika w dużej mierze z trybu online dla wielu graczy, Grand Theft Auto Online, który otrzyma długo oczekiwaną letnią aktualizację jeszcze w tym miesiącu.

Sukces trylogii GTA Definitive Edition w serwisie Netflix Games oznacza strategiczne zwycięstwo giganta transmisji strumieniowej na konkurencyjnym rynku gier opartych na subskrypcji, jeszcze bardziej umacniając jego pozycję w dziedzinie interaktywnej rozrywki.

Źródło: www.bing.com