Grand Theft Auto 6 wkrótce będzie można grać na PS5 Pro.

Grand Theft Auto 6 wkrótce będzie można zagrać na konsoli nowej generacji

Nowy horyzont dla GTA 6

Zwiastun GTA 6 wyprodukowany przez Rockstar Games pobił wszelkie rekordy, osiągając ponad 93 miliony wyświetleń w ciągu 24 godzin na YouTube, pobijając poprzedni rekord dotyczący premiery na platformie teledysku niebędącego teledyskiem, mimo że wyciekł przed planowaną premierą. Obecnie wideo ma ponad 176 milionów wyświetleń, a sama gra ma zostać wydana w 2025 roku.

Teraz „prawdopodobnie” gracze otrzymają zupełnie nową konsolę, na której będą mogli spędzić niezliczone godziny grając w nowe GTA.

W stronę nowego PS5 Pro

Analitycy powiedzieli CNBC, że nowa konsola PS5 Pro prawdopodobnie będzie dostępna pod koniec 2024 roku, w oczekiwaniu na premierę GTA 6 w roku następnym. Informacja ta stanowi próbę ze strony firmy Sony mającą na celu wzbudzenie zainteresowania jej produktem PlayStation, jako najnowocześniejszą konsolą do grania w nową grę GTA 6, która ma pobić wszelkie rekordy sprzedaży gry wideo.

Sony wypuściło w zeszłym roku nieco ulepszoną wersję PS5, ale oczekuje się, że PS5 Pro będzie znacznie większym ulepszeniem i zostanie uznane za najpotężniejszą konsolę PlayStation zdolną do uruchamiania ogromnych gier, takich jak GTA 6.

PS5 pojawiło się na rynku w listopadzie 2020 roku i ma już ponad trzy lata. Jest to obecnie jedna z zaledwie dwóch konsol PlayStation, obok PS4 Pro, obsługujących rozgrywkę w rozdzielczości 4K.

Źródło: www.indy100.com