Grand Theft Auto 6: premiera na PC w końcu wydaje się prawdopodobna

Grand Theft Auto 6: premiera planowana na jesień 2025 r., ale nie ma jeszcze potwierdzenia na PC

Możliwe pojawienie się GTA 6 na PC?

Na początku tego miesiąca datę premiery Grand Theft Auto 6 określono na jesień 2025 r., ale nie podano jeszcze potwierdzenia, kiedy gra ukaże się na PC. Rzeczywiście, pytanie o wersję na PC zadano niedawno dyrektorowi generalnemu Take-Two Interactive, Straussowi Zelnickowi. Jego odpowiedź była charakterystycznie tajemnicza, ale zdawała się sugerować, że długo oczekiwana kontynuacja Rockstar w końcu trafi na platformę.

Według VGC Zelnick udzielił wywiadu na konferencji TD Cowen, gdzie omawiano brak oficjalnego komunikatu. Zelnick początkowo unika tego pytania, skupiając się na tym, że trudno potwierdzić brak zapowiedzi. „O ile wiem, brak ogłoszenia nie jest czymś ostatecznym” – powiedział. „Ponieważ jedyną rzeczą, która następuje po braku ogłoszenia, jest ogłoszenie, jak sądzę, lub dalsze nieogłaszanie. Myślę, że to też mogłoby się zdarzyć. Nie wydaje mi się, żeby ani jedno, ani drugie było ostateczne. »

Reszta jego odpowiedzi była nieco bardziej bezpośrednia. Albo przynajmniej mniej pośrednio. „Rockstar ma podejście do platform, które widzieliśmy już wcześniej, i w odpowiednim czasie ogłosi dalsze informacje” – dodał. „Wierzę, że właściwą strategią dla naszej firmy jest bycie tam, gdzie są konsumenci, i historycznie rzecz biorąc, firma zawsze zwracała się do konsumentów, gdziekolwiek się znajdują, na dowolnej platformie i przez cały czas. »

Precedens gier Rockstar na PC

Zasadniczo Zelnick zachęca ludzi do patrzenia na wzorce. Od czasu Grand Theft Auto 3 Rockstar zawsze wypuszczał swoje gry najpierw na konsole, a później przenosił je na komputery PC. Zelnick omawiał już wcześniej przyczyny takiego stanu rzeczy, wyjaśniając w grudniu ubiegłego roku, że Rockstar nie ma ustalonej strategii, jeśli chodzi o porty na PC.

Czytanie między wierszami sugeruje, że Rockstar traktuje wersję swoich gier na PC jako osobny projekt, biorąc to, co zostało stworzone z myślą o sprawdzonych konsolach, a następnie przyglądając się, co jest w stanie wycisnąć z zaawansowanego i różnorodnego sprzętu PC, aby ocenić najlepszego sposobu podłączenia do portu komputera.

Nie gwarantuje to, że GTA 6 pojawi się na PC – Rockstar pominął platformę w przypadku oryginalnego Red Dead Redemption – ale biorąc pod uwagę, że Zelnick mówi o przyszłych zapowiedziach, wydaje się bardzo prawdopodobne, że GTA 6 w końcu trafi na platformę. Chyba, że ​​ogłoszą, że oczywiście nie ogłaszają. Jednak Zelnick nie wydaje się sądzić, że jest to możliwe.

Źródło: www.pcgamer.com