Grand Theft Auto 6: Potwierdzenie pojawienia się kryptowalut?

W całym mieście mówi się o pogłoskach o pojawieniu się kryptowalut w Grand Theft Auto 6

Krążą pogłoski, że waluty cyfrowe mogą zadebiutować w Grand Theft Auto 6, a w świecie gier i kryptowalut panuje zamieszanie. Cóż, może tylko jeden z tych światów, ponieważ jesteśmy pewni, że gracze nienawidzą kryptowalut. Choć jest to niepotwierdzone, szum zaczął się od wirusowego tweeta „Gordona” z Crypto Twitter, który ma prawie pół miliona obserwujących. Twierdził, że GTA 6 będzie umożliwiać płatności w Bitcoinach, Ethereum i Tether. Tweet połączony z fałszywym zwiastunem gry wywołał burzę – w krótkim czasie ponad 500 000 wyświetleń pokazało, jak fani są głodni wszelkich wieści o GTA 6.

GTA 6: Potencjał na komentarz satyryczny

Pomysł kryptowalut w GTA 6 wydaje się trafny. Charakterystyczna satyra serialu może mieć dobry dzień z cyfrowymi walutami, niezależnie od tego, czy naśmiewa się z wielu oszustw, czy z braci kryptowalut. Szczerze mówiąc, zadowolilibyśmy się nawet Dogecoinem. Nie może być gorzej niż CumRocket. Istnieje pomysł, że integracja Bitcoina lub Ethereum dodałaby nowe warstwy rozgrywki, pogłębiając systemy ekonomiczne gry, ale wątpimy, czy Rockstar miał to na myśli. Gra taka jak GTA 6 nie może sobie pozwolić na bycie królikiem doświadczalnym dla kryptowaluty, chociaż ukłon w stylu Michaela Caine’a na koniec „The Dark Knight Rises” byłby fajny.

Zainteresowania Take-Two blockchainem

Wierzcie lub nie, ale Take-Two Interactive odważyło się wejść w branżę blockchain po przejęciu Zyngi na początku 2022 roku. Dyrektor generalny Strauss Zelnick napomknął o „możliwościach związanych z Web3”, a Zynga podążyła za grą Sugartown opartą na Ethereum. Jednak Rockstar Games pod tym samym parasolem korporacyjnym wykazało inne podejście. Pod koniec 2022 roku rozwiązali problem nieautoryzowanego użycia kryptowalut i NFT na serwerach GTA 5, sygnalizując bardziej ostrożne stanowisko.

Droga przed GTA 6

Premiera GTA 6 ma nastąpić w okolicach listopada 2025 roku, co powinno odpowiadać szczytowi czteroletniego cyklu płynności. To najbardziej oczekiwany produkt rozrywkowy wszechczasów. Z makroekonomicznego punktu widzenia wypuszczanie go w innym terminie nie miałoby sensu finansowego. Nie udzielamy porad finansowych i nigdy tego nie zrobimy, ale będziemy śledzić poczynania Take-Two, gdy zostaną udostępnione zwiastuny rozgrywki z GTA 6. Ta gra będzie dzika; szczerze, nie możemy się doczekać, żeby w to zagrać.

Źródło: www.bing.com